חננאל דורני: ההצתות ביו"ש נעשות בידי מחבלים

יו"ר מועצת יש"ע דורש ממערכת הביטחון לטפל בנחישות בגל השריפות ביו"ש, "מי ששורף את אדמת ארץ ישראל לא יכול לדרוש בה זכויות"

חזקי ברוך , י"ד בסיון תשע"ט

השריפה סמוך ליצהר
השריפה סמוך ליצהר
צילום: דוברות יצהר

יו"ר מועצת יש"ע חננאל דורני דורש ממערכת הביטחון לטפל בנחישות בגל השריפות סמוך לישובים ביהודה ושומרון, אשר נגרם כתוצאה מהצתות.

"בשבועות האחרונים אנחנו עדים לשריפות בסמוך ליישובים ישראליים באזור השומרון", מזכיר דורני, העומד במקביל בראש המועצה המקומית קדומים.

"כוחות הכיבוי עמלים כעת לכבות את השריפה המשתוללת בשעות אלו ביצהר", מספר דורני, "טרם הוברר האם מדובר בהצתה, אך כפי שעודכנו מאנשי כיבוי האש, ריבוי השריפות הן גם תוצאה של הצתות מכוונות, כפי שניתן ללמוד מההיסטוריה בגזרה".

לדבריו, "ההצתות הללו נעשות בידי מחבלים אשר מבקשים להפר של שלוות יומם של תושבי יהודה, שומרון ובקעת הירדן. יש להיאבק בכך עד חורמה לפני שיתרחש אסון".

"אנחנו בקשר סדיר עם צה"ל, מכבי האש, משטרת ישראל וכלל כוחות הביטחון במרחב כדי לבחון את חומרת האירועים וכדי לראות כי יש פעילות נוקשה מול מחבלי האש. נדרוש לפעול בחומרה כדי למנוע את הישנות האירועים וכדי להחזיר את הסדר על כנו. מי ששורף את אדמת ארץ ישראל לא יכול לדרוש בה זכויות", חתם דורני.

חננאל דורני
צילום: הלל מאיר/TPS