הח"כית החרדית ביקרה בסמינר, גפני תקף

"הרב שצ'רנסקי זצ"ל שעמד על משמר החינוך לא היה מאפשר דבר כזה", כתב גפני להנהלת סמינר שצ'רנסקי שאירחה את ח"כ עומר ינקלביץ'.

חיים לב , י"ד בסיון תשע"ט

ח"כ עומר ינקלביץ'
ח"כ עומר ינקלביץ'
צילום: חזקי ברוך

יו"ר ועדת הכספים ח"כ משה גפני (יהדות התורה) שיגר היום (שני) מכתב נזעם להנהלת סמינר שצ'רנסקי בעקבות קבלת הפנים לחברת הכנסת החרדית עומר ינקלביץ' מ'כחול לבן'.

"נדהמתי לשמוע כי חברת כנסת מסיעה חילונית שמטרת הסיעה הזו לפגוע בכל הקדוש והיקר לעם ישראל, ביקרה והתקבלה בכבוד רב ע"י הנהלת הסמינר וכדי בזיון וקצף. הרב שצ'רנסקי זצ"ל שעמד על משמר החינוך לא היה מאפשר דבר כזה", כתב גפני.

אתמול התארחה ינקלביץ' בסמינר והוענקה לה תעודת ההוראה אותה קיבלה על השתלמויות הוראה שעשתה בסמינר בצעירותה.

ינקלביץ' ביקרה בסמינר והבטיחה להיאבק בהחלטה שלא להכיר בתואר האקווילנטי של המטפלות הפרא-רפואיות כתואר אקדמי, דבר שאינו מאפשר למתמקצעות בכך לעסוק במקצוע.

"עלינו מוטלת האחריות לדאוג שכל מגזר באוכלוסייה יקבל כלים להשכלה, שמותאמים לאורחות חייו ואמונתו, מבלי להטיל מגבלות על סמינרים הנותנים מענה מקצועי ברמה הגבוהה ביותר. מדינת ישראל חייבת להקל ולא להערים מכשולים על ההשכלה וההכשרה מקצועית לציבור החרדי", אמרה.

לדבריה, "הסמינרים מוציאים בנות ברמה גבוהה מאוד, אישיותיות ומקצועית. בעלות יכולות ומוסר עבודה גבוה. קידום הנשים החרדיות לא ייעשה על ידי מלחמה קולנית בהפרדה, אלא רק באמצעות סיוע אמיתי לפתיחת מגוון מסלולי לימוד והכשרה מותאמים לבנות חרדיות. מי שבאמת חפץ בטובתן, חייב לעזור כאן. בכוונתי להוביל את המאבק לפתרון הבעיה שהוצגה בפנינו, ולא להניח לזה עד לפתרון הבעיה בעז"ה. אני מבטיחה להיות כתובת לכל פניה מסוג זה".