נאמני תורה ועבודה: "למנוע מחטפים שיפגעו בחינוך הדתי"

תנועת נאמני תורה ועבודה יצאה בקריאה לשר החינוך החדש הרב רפי פרץ - ''עמוד איתן מול ניסיונות לבצע מחטפים פוליטיים".

חזקי ברוך , י"ד בסיון תשע"ט

שמואל שטח
שמואל שטח
צילום: עצמי

תנועת נאמני תורה ועבודה קוראת לשר החינוך החדש, הרב רפי פרץ, לפעול על פי מדיניות ציבורית סדורה אשר תיקח אחריות על כלל ילדי ישראל.

זאת, לדבריהם, "תוך שמירה על תחרות הוגנת בין מגוון המוסדות, בפרט בתקופת הבחירות הרגישה, בה יהיו כאלה אשר ינסו לבצע מחטפים ולקדם את האינטרסים של קבוצה זו או אחרת".

במכתב ששלחו ראשי התנועה לשר המיועד פרץ נכתב, "במיוחד בתקפות ביניים שכזו, ורגע לפני ה-1 בספטמבר, עלולים לצוץ לחצים של עסקנים בעלי חיבור פוליטי, אשר יבקשו ממך לאשר מוסדות נטולי הצדקה שהוקמו ללא רישיון, יבקשו ממך לחתום על תקנות תקציביות שונות אשר יוצרות אפליה בין בתי ספר, יבקשו ממך לאשר הפיכת מוסדות מסוימים לעל- אזוריים ועל ידי כך להתנער מאחריות לאוכלוסייה המקומית וכדומה".

"לחצים כאלו ועוד שנעשו בעבר בחטף, הובילו למצב בו קיימים בחמ"ד פערים חברתיים משמעותיים, סינונים לא מוצדקים, תשלומי הורים גבוהים, יעילות כלכלית נמוכה, אי מתן מענה לאוכלוסיות שונות ועוד", הוסיפו.

במכתבם, מבקשים ראשי תנועת נאמני תורה ועבודה מהשר, לפעול על פי מספר עקרונות יסוד בבואו לקבוע את מדיניות משרד החינוך בכל הקשור בחינוך הממלכתי דתי, למען "צמצום הפערים החברתיים ונתינת מענה לכלל ילדי ישראל, התייעלות תקציבית וצמצום שכר הלימוד הגבוה, שמירה על תחרות הוגנת בין המוסדות, צמצום מאבקים בין אגפי הציונות הדתית על ידי קביעת אופיו של החינוך המקומי בהתאם לקהילה".

שמואל שטח, מנכ"ל תנועת נאמני תורה ועבודה, אמר כי "מדינת ישראל בכלל, ומערכת החינוך בפרט, נמצאים בימים אלו, ימי הבחירות וזמן קצר לפני פתיחת שנת הלימודים, במצב ביניים מוזר ובעייתי. שנת הלימודים הבאה תיפתח כאשר למדינת ישראל אין שר חינוך נבחר, במשרה קבועה וארוכת טווח ובעת שהיא תהיה בעיצומה של מערכת הבחירות".

לדבריו, "מניסיון העבר אנו יודעים שזה הזמן בו אינטרסנטים שונים ינסו לבצע מחטפים ולקדם מהלכים אשר יועילו להם ולמקורביהם. אנו קוראים לשר החינוך החדש לעמוד על המשמר ולהיות קשוב לצרכיהם השונים של כלל תלמידי ישראל. נשמח להיפגש עם השר ולשתף איתו פעולה להשגת המטרות המשותפות לטובת כלל תלמידי החמ"ד".