מרים פרץ: "זו הרוח של הבנים שלי"

סגן הרמטכ"ל, שרים וח"כים השתתפו בחנוכת אולם "שבת אחים", אליו יגיעו חיילים וחיילות כדי לשמוע את הרצאותיה של "אם הבנים" מרים פרץ.

חזקי ברוך , י"ד בסיון תשע"ט | עודכן: 10:35

נחנך אולם "שבת אחים" בגבעת זאב
נחנך אולם "שבת אחים" בגבעת זאב
צילום: חזקי ברוך

מאות בני אדם השתתפו הערב (שני) בחנוכת אולם לחיילים "שבת אחים" בגבעת זאב, לזכרם של קציני צה"ל אוריאל ואלירז פרץ הי"ד.

המקום יאכלס חיילים, בני נוער, משפחות שכולות, צעירים ומבוגרים, שיגיעו אליו כדי לשמוע את ''אם הבנים'' מרים פרץ מחדירה בהם אהבת ישראל, אהבת הארץ ואהבת המורשת.

האירוע התקיים במעמד סגן הרמטכ"ל האלוף אייל זמיר, הרמטכ"ל לשעבר ח"כ גבי אשכנזי, ראש העיר ירושלים משה ליאון, השרים אורי אריאל והרב רפי פרץ, חברי הכנסת עידית סילמן, מוטי יוגב וסתיו שפיר. על החלק האומנותי הופקד הזמר והיוצר ישי לפידות.

מרים פרץ, כלת פרס ישראל, אמרה לערוץ 7: "זהו יום מרגש שבו אנחנו חונכים את אולם שבת אחים, לא בט' אלא בת', יושבים כאן חיילי צה''ל מכל מהגזרים ולומדים ביחד ונקשרים לארץ הזו ומבינים למה נלחמים ועל מה, למה משרתים שלוש שנים, מה הטעם של כל זה. האולם כאן מאחד, מגבש, מלכד וזו הרוח של הבנים שלי אוריאל ואלירז.

"כשהם יצאו לקרב הם שאלו אם אתה מרוקאי, שמאל או ימין? הם יצאו בשביל מטרה אחת - הגנה על המדינה הזו. אנחנו צריכים להציב לנו מטרה משותפת - ללמוד להיות שבת אחים, לשבת ביחד כאחים", סיכמה האם הנרגשת.

מוטי ארנוולד, יו''ר עמותת ''משכן אלירז'', סיפר לערוץ 7 כי ''את כל המבנה הזה התחלנו להקים לפני שמונה שנים, קצת אחרי שאלירז נפל, כדי להנציח את זכרם בבניין הרוח. במפגשים האישיים שלי עם מרים ראיתי איך היא רצה ממשפחות שכולות לחיילים ובני נוער, והריצות האלה של מרים לכל הארץ הביאו אותנו למסקנה שהיא צריכה מקום קרוב לבית שאליו תוכל להביא חיילים ובני נוער ולעשות את זה בנוחות''.

ח"כ סתיו שפיר ממפלגת העבודה הגיעה גם היא לאירוע המרגש, וסיפרה ''משפחת פרץ היא משפחה נפלאה, אני מעריצה שלהם, את טוב ליבם ואת גדולת הרוח שלהם, את היכולת שלהם לפעול למען החברה הישראלית, ואחרי מה שעברו והקריבו למען מדינת ישראל הם הפכו כל יום מהחיים שלהם ליום שבו הם מנסים להפוך את החיים בישראל לטובים ביותר".טוען....