השלמות חקירה בפרשת אונס הילדה

ההחלטה להטיל על ימ"ר ש"י לבצע השלמות חקירה בתיק התקבלה בתום התייעצות לה היו שותפים ראש אגף החקירות, הפצ"ר ופרקליט המדינה.

ערוץ 7 , ט"ו בסיון תשע"ט

ילדה
ילדה
צילום: ISTOCK

התייעצות משותפת בנושא תיק אונס הילדה בת ה-7 נערכה הערב (שלישי) על ידי ראש אגף החקירות במשטרה, ניצב גדי סיסו, והפרקליט הצבאי הראשי, אלוף שרון אפק.

בהתייעצות הוחלט להטיל על היחידה המרכזית במחוז ש"י לערוך השלמות חקירה נוספות בתיק, וזאת על מנת למצות את בירור החשד בעניין מעורבים נוספים בעבירה, ולאור מידע חדש שהתקבל לאחר פרסום המקרה.

ההחלטה התקבלה לאחר ההתייעצות, ולנוכח רגישות העניין שותפו בהתייעצות גם פרקליט המדינה וגורמים בכירים נוספים מפרקליטות המדינה.

מדובר בצעד חריג וזאת לאחר שבתום חקירת המשטרה הגישה שלשום הפרקליטות הצבאית לבית המשפט הצבאי בעופר את כתב האישום נגד הפלסטיני החשוד באונס הילדה.

בית המשפט הצבאי בעופר יקיים מחר דיון בבקשתו של סנגור הנאשם באונס הילדה בת ה-7 להוציא צו איסור פרסום מלא על כל פרטי הפרשה.

הדיון בנושא הוקדם לאחר שהבוקר נפגשו הסנגור ונציג הפרקליטות הצבאית עם השופט, ובמהלך הפגישה העלה הסנגור תהיות בנוגע לראיות הקיימות בתיק ואשר קושרות את הנאשם למעשה.

בין היתר עלו תהיות בנוגע לוודאות זיהויו של הנאשם על ידי הילדה בבית הספר, וכן בנוגע לבעייתיות בשאלת המקום והזמן של האירוע.