הרב פרץ: אם יש קשיים, יש מורים פרטיים

שר החינוך הנכנס מקווה להפחית את כמות המבחנים ושיעורי הבית ומציע לתלמידים שמתקשים בלימודים להיעזר במורים פרטיים בתשלום.

ערוץ 7 , ט"ו בסיון תשע"ט

הרב פרץ
הרב פרץ
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

הרב רפי פרץ, שר החינוך החדש ממפלגת הבית היהודי, הציג חלק ממשנתו שאותה ינסה להביא לידי מימוש בחודשים הקרובים.

"לתלמיד אין מספר של ציון על המצח, הוא לא ימדד לפי המבחנים אלא לפי כל האישיות שלו", אמר פרץ בראיון ל"חדשות הבוקר" בערוץ 12.

הוא הציע פתרון לתלמידים שמתקשים בלימודים: "אני לא אומר שלא יהיו שיעורים אלא שיש היום דרכים לגרום לזה שזה יהיה נעים מאוד. אם יש קשיים, יש הורים ויש מורים פרטיים. גם הם צריכים לעשות את העבודה הזאת בצורה טובה ומשמחת".

לדבריו להורים יש תפקיד עצום בחינוך. "הם מפקידים בידינו את היקר להם מכל, הילדים שלהם, כדי שאנחנו נהיה שותפים. מהמקום הזה אני אומר להורים שאני מודה להם על זה מאוד. אנחנו צריכים לפרוע את השטר הזה".

"אני תומך בזה שתלמיד לא ייבחן על פי ציוניו אלא יהיה מקום להשקעה שלו, לרצינות שלו, להתמדה שלו. לא אמרתי שאין מבחנים, ברור שיש מקום למבחנים, אבל זה לא חזות הכל. ילד באישיות שלו אוהב ללמוד, אני רוצה שהוא יאהב ללמוד ויראה בזה ערך גדול שבונה לא רק את הידע שלו אלא גם את האישיות שלו".

פרץ הודה כי מינויו לשר החינוך מהווה סוג של הגשמת חלום, "אני מודה שאני מתרגש מהתואר הזה וניגש למשימה המיוחדת הזאת בחרדת קודש ובענווה גדולה. זה חלום גדול בשבילי לעסוק בחינוך, אני אוהב את החינוך, מאמין בו ורואה בו את העתיד הגדול של מדינת ישראל".

הוא לא מתכוון לוותר על המקום הראשון למען אחדות המחנה הציוני-דתי, "הבית היהודי הוא שיוביל את המהלך ויזמין את כולם אליו. אני מוכן לדון עם כולם ולהתייחס בכבוד רב לכל אחד מאלה שיגיעו, אבל אני חושב שבהובלה צריך להישאר הבית היהודי".