ח"כ פורר: "רון קובי - מועמד קש של נתניהו"

ח"כ עודד פורר תוקף את ראש עיריית טבריה וטוען שנכנע לחרדים ואף פועל בשירות הליכוד נגד ישראל ביתנו.

חזקי ברוך , ט"ז בסיון תשע"ט

ח"כ עורר פורר
ח"כ עורר פורר
צילום: קובי ריכטר/TPS

חבר הכנסת עודד פורר (ישראל ביתנו) טוען כי ראש הממשלה נתניהו מריץ את רון קובי כ'מועמד קש' כדי להחליש את מפלגתו של אביגדור ליברמן.

"נראה שראש הממשלה נתניהו היסטרי עד כדי כך שישנו חשש שהוא מוכן אפילו לעבור על החוק ולהריץ מועמדי קש דוגמת קובי. לכן, אני מנצל את הבמה ופונה לראש הממשלה: אתה חייב לתת תשובות ברורות לתושבי טבריה ולאזרחי מדינת ישראל", אמר פורר והציב שורה של שאלות.

"האם נפגשת עם רון קובי בביתך בקיסריה? האם נפגשת עם רון קובי לפני כשבועיים במעון הרשמי בבלפור? האם דנתם בהקמת רשימה לכנסת על מנת לפגוע במפלגת "ישראל ביתנו"? האם הבטחת לו להביא אנשי עסקים ותורמים לצורך מימון הרשימה? האם ביקשת ממנו "לגנוב" את סיסמת "ישראל ביתנו" מהבחירות האחרונות "ימין חילוני" בתור שם רשימתו לכנסת?", תהה פורר.

הוא הוסיף, "ראש הממשלה בנימין נתניהו ורון קובי יודעים שאין לו שום סיכוי להיבחר לכנסת. השאלה המשמעותית ביותר היא האם ראש הממשלה הבטיח לו, בתמורה להתמודדותו, תפקיד לאחר הבחירות? או שאולי הבטיח לו שיפעיל לחץ על שר הפנים, אריה דרעי, כדי שזה יימנע מלהפעיל את סמכותו וימנע את פיטוריו של קובי מתפקיד ראש העיר?".

נזכיר כי אמש (שלישי) קובי כשל באישור תקציב עיריית טבריה וכעת עתיד משרד הפנים לפזר את מועצת העיר וייתכן שאף לפטרו.

פורר מתח גם ביקורת אישית על ראש עיריית טבריה. "7 חודשים, זה הזמן שלקח לרון קובי להעביר את השליטה בעיר טבריה לחרדים. האיש חייב לתת הסבר לתושבי העיר על מעשיו, בראש ובראשונה על כשלונו להקים קואליציה ולהעביר תקציב, כיצד בתקופה כל כך קצרה דרדר את מערכת החינוך בעיר, הביא להזנחה פושעת וללכלוך ברחובות וגרם לשיתוק מוחלט של העירייה, בהתנהלות מתנשאת ופוגענית כלפי חברי מועצת העיר".

"בישיבת מועצת העיר אתמול ראינו את גודל הפארסה. כל חברי מועצת העיר, מלבד סיעתו של קובי, הצביעו נגדו. לא רק חברי מועצה חרדים, אלא גם חילונים ועצמאיים כאחד", סיכם חבר הכנסת.