האפליקציה לזימון סניגור זכתה במקום הראשון בתחרות החדשנות

אפליקציית Get-Lawyer לזימון סניגור לעצור זכתה במקום הראשון בתחרות 'סטודנטים מובילים חדשנות' 2019.

ערוץ 7 , ט"ז בסיון תשע"ט

הצוות המנצח
הצוות המנצח
צילום: תומר פולטין Tomer Foltyn

אפליקציית Get-Lawyer שפיתחו סטודנטים מאוניברסיטת בן-גוריון בנגב לטובת התאמה מרבית בין סנגור ציבורי לעצור, זכתה במקום הראשון בגמר תחרות 'סטודנטים מובילים חדשנות במגזר הציבורי 5.0'.

אירוע הגמר התקיים אתמול (שלישי) במשרדי Google בתל-אביב במעמד שר המשפטים אמיר אוחנה.

במסגרת התכנית פיתחו צוותים משולבים של סטודנטים מיזמים טכנולוגיים חדשניים לייעול שירותי המגזר הציבורי בישראל, הפחתת הבירוקרטיה ושיפור השירות המקוון לאזרח.

Get-Lawyer היא מערכת ואפליקציה ייעודית לסנגוריה הציבורית שפותחה על ידי הסטודנטים לשם מימוש הזכות החוקתית להיוועצות עם עורך-דין. הפיתוח מבצע התאמה אופטימאלית ומהירה בין סנגור לעצור על בסיס קריטריונים כמו שפה, סוג העבירה וזמן הגעה, ומסייע לסנגוריה הציבורית באיתור המועמד המתאים ביותר לייצג את החשוד.

באמצעות האפליקציה יכולים הסנגורים הרלוונטיים למקרה לתזמן הגעה ולאחר מכן לקבל פרטים ראשוניים על העצור בטרם בואם לתחנת המשטרה. מחלקת המעצרים במחוז דרום של הסנגוריה הציבורית ליוותה את הצוות המנצח בחודשים האחרונים באפיון המערכת וכן בפיילוט משותף.

לצד האפליקציה המנצחת התחרו שלושה צוותים נוספים שהציגו אמש מגוון יישומים. במקום השני זכה צוות Tiv-Doc שפיתח אתר לבדיקת תשריטי בתים משותפים המייעל ומנגיש את תהליך הרישום בלשכות רישום הבתים המשותפים.

הפיתוח שזכה במקום השלישי הוא Taagidli, מנוע חיפוש המקל על עבודת רשם התאגידים ומזרז את תהליך מתן שם לחברה חדשה ופתיחת העסק.Right Now, אפליקציית מיצוי זכויות המתאימה לפונה את הזכויות וההטבות להן הוא זכאי על בסיס מילוי חד פעמי של נתונים סוציו-אקונומיים, זכתה במקום הרביעי.

שר המשפטים אוחנה אמר "קראתי והתרשמתי מהפיתוחים שהוצגו השנה ואני שמח לגלות שיצר החדשנות והשאפתנות מוסיף לזרום בעורקינו, ואולי ביתר שאת. אוצר הטבע הגדול ביותר של מדינת ישראל הוא המוח הישראלי. אותו יש לטפח ובו יש להשקיע. אני שמח לעמוד כאן כבאר שבעי, העיר שהפכה לסמל חדשנות. זו ההוכחה שבמאמץ משותף הופכים חלומות למציאות ושמוחו של האדם הוא האקזיט המשמעותי ביותר״.

מנכ״לית משרד המשפטים, עו"ד אמי פלמור: ״מבחינת משרד המשפטים הפרויקט הזה הוא אינו תרגיל או מיזם. אנחנו באים רעבים לעשות יותר, לאסוף את הרעיונות הנפלאים של הסטודנטים וליישם אותם. המגזר הציבורי מביא ערך לאזרחים, לכלכלה, לשוויון ההזדמנויות ואני מקווה שגם השנה ניישם את הפרויקט הזוכה״.

"סטודנטים מובילים חדשנות במגזר הציבורי" היא תכנית יוקרתית לגיבוש מיזמים טכנולוגיים שיטמיעו חדשנות בשירות לציבור, וישפרו את השירות המקוון תוך דגש על השירות הציבורי בישראל. התכנית מהווה חלק ממעטפת היזמות הרחבה שמעניקה אוניברסיטת בן-גוריון לסטודנטים. במחזור החמישי לקחו חלק ארבעה צוותים רב- תחומיים של סטודנטים שנבחרו בקפידה. הצוותים פיתחו במשך כחצי שנה יישומים, מוצרים ושירותים מקוונים חדשניים לפתרון בעיות ואתגרים שהוצגו בפניהם ע"י השותפים לפרויקט.

יצוין כי פיתוחים שהחלו את דרכם בתכנית בשנים עברו, עוררו עניין בין-לאומי רב ואומצו על ידי ארגונים ומוסדות מובילים בעולם. כך, לחצן המצוקה SayVU יושם באולימפיאדת ריו 2016, וTrade-Marker- , כלי בינה מלאכותית לבחינת סימני מסחר, הוזמן על ידי Google להציג את הפרויקט בכנסי בינה מלאכותית ברחבי העולם כדוגמא ליישום חדשנות במגזר הציבורי.


הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: computers@inn.co.il