"להציב שומר חמוש בכל בית כנסת"

השליח האמריקני למאבק באנטישמיות מביע דאגה ממצב הביטחון בקהילות היהודיות בארה"ב ובאירופה. "אנטי ציונות היא שנאת יהודים טהורה"

ניצן קידר , ט"ז בסיון תשע"ט

אלן קאר
אלן קאר
צילום: מירי שמעונוביץ', לע"מ

"להציב שומר חמוש בכל בית כנסת"

שליח הממשל האמריקני למאבק באנטישמיות, אלן קאר, נאם היום (רביעי) בכנס המאבק ב-BDS של המשרד לנושאים אסטרטגיים, שמתקיים בירושלים.

קאר אמר כי המצב האנטישמי באמריקה מחייב חשיבה מחדש לגבי נושא האבטחה. "יש לשים שומר חמוש בכל בית כנסת ומוסד יהודי בארה"ב", הצהיר.

לדבריו, "אנטי ציונות היא שנאת יהודים טהורה. ה-BDS הוא אנטישמי. האנטישמיות בקמפוסים ברחבי ארה"ב היא סכנה לעתיד הקהילה היהודית באמריקה".

קאר סיפר כי "בארה"ב נאומים אנטישמים מוגנים תחת החוקה במסגרת חופש הדיבור. התשובה היא לא צנזורה אלא היא חייבת להיות גינוי. גם ההבחנה בין אנטישמיות חדשה לישנה היא מאוד מסוכנת".

הוא התייחס לחקיקה נגד ה-BDS בגרמניה שהישוותה את שנאת מדינת ישראל לאנטישמיות. "החוק שעבר בגרמניה לא עבר במקרה. זה קרה בגלל שארה"ב, מדינת ישראל וארגונים יהודיים עושים עבודה חשובה. גרמניה אומרת שה-BDS היום הוא גרסה ממוחזרת וממותגת של אנטישמיות. האבחנה הזו היא משמעותית וזה כתוצאה מעבודת של רבים".

השליח האמריקני גם הזהיר מפני מצב האנטישמיות באירופה. "המנהיגים האירופים מתייחסים לאנטישמיות ברצינות ומאוד נבוכים מכך ש-75 שנה לאחר השואה באירופה יהודים פוחדים לצאת מביתם, פוחדים לחיי ילדיהם, פוחדים לחבוש כיפות. זו בושה. מנהיגים מכל הדרגים באירופה אומרים שחייבים לעצור את זה".