הרב שנפגע בסאן דייגו יגיע לאו"ם

לאחר ששרד את פיגוע הירי בסאן דייגו, יתייצב הרב גולדשטיין בפני העצרת הכללית של האו"ם שתדון בהתגברות האנטישמיות.

ניצן קידר , י"ז בסיון תשע"ט

הרב גולדשטיין
הרב גולדשטיין
צילום: אלירן אהרון

העצרת הכללית של האו"ם תקיים בשבוע הבא כינוס מיוחד בו יעלה לדיון נושא המאבק באנטישמיות ובעיקר כיצד ניתן למגר את התפתחות מסרי השנאה וההסתה ברשתות החברתיות.

את הדיון יזמה המשלחת הישראלית לאו"ם ולבקשתה גם ייטול בו חלק הרב ישראל גולדשטיין, מייסד בית חב"ד בעיירה פאוואי, שליד סן דייגו שנורה ונפצע במהלך הפיגוע שאירע בבית הכנסת שלו לפני חודשים אחדים.

שגריר ישראל באו"ם, דני דנון, אומר כי עצם קיום הדיון מהווה מסר ברור. "הדיון הזה הוא צעד חשוב נוסף לסיום השתיקה של הקהילה הבינלאומית כאשר גל האנטישמיות גואה בכל העולם. אנחנו מובילים את האומות המאוחדות לדבר ולפעול כדי שלא נשכח את ההיסטוריה שלנו ולא נחזור לימים בהם היהודים חיו בפחד בכל רחבי העולם".

הרב ישראל גולדשטיין מוסיף לקראת הדיון כי "הדרך החזקה ביותר להתגבר על השנאה החשוכה, על הקנאות והאנטישמיות, היא רק באמצעות יצירת אור גדול של מעשים טובים וחסד ועל ידי חינוך הילדים והנוער שלנו לכבד ולהוקיר את החיים והאור שבהם".

"זה עניין קריטי, שכל מנהיג בעולם, אמצעי התקשורת וכל בני האדם יאמצו ויפיצו את המסר הזה הלאה, כדי לייצר כאן מקום הרבה יותר טוב לחיות בו", דברי הרב גולדשטיין.