מחאת ההורים נגד העסקת ערבים

הורים בגוש עציון מוחים על העסקת עובדים ערבים בבתי הספר. "פעם הם יחטפו חייל, פעם הם ידקרו ופעם הם יאנסו ילדה יהודיה".

יהונתן גוטליב , י"ז בסיון תשע"ט

צומת גוש עציון
צומת גוש עציון
צילום: דוברות המנהל האזרחי

עשרות הורים המתגוררים באזור גוש עציון לא שלחו היום (חמישי) את ילדיהם לבתי הספר, במחאה על העסקת ערבים בבתי הספר.

קרן ספירו, אמא מודאגת לכמה ילדים המתגוררים בכרמי צור ולומדים ברחבי הגוש, סיפרה לערוץ 7 "אנחנו מוחים על זה שבבתי הספר של הילדים שלנו מועסקים עובדות ועובדים ערבים".

ההורים ימשיכו למחות עד שיחליפו את עובדי ועובדות הניקיון בבתי הספר. "אנחנו חושבים שיש כאן סכנה ביטחונית מוגברת", היא אמרה, "חשוב לי להדגיש שבעיניי הסכנה מתבטאת בכל מיני אופנים ולובשת כל מיני צורות. פעם הם יחטפו חייל, פעם הם ידקרו, פעם יתפוצצו באוטובוסים ופעם הם יאנסו ילדה יהודיה".

ספירו התייחסה לאונס המזעזע שאירע בבית ספר ביישוב באזור מודיעין. "לבוא ולהפריד את זה ולהגיד 'אוקיי, הוא קם בבוקר והחליט לאנוס ובאותה מידה הוא היה אונס ילדה ערבייה בכפר ערבי' - מי שרוצה לחיות בשקר הזה שיבושם לו. הוא לא קם ואנס ילדה בכפר הערבי, הייתי רוצה לראות אותו מעז, הוא קם ואנס ילדה יהודייה. יש פה מניע שנובע מתוך השנאה שלהם אלינו ובתפיסה שלנו הם אויב שחי בתוכינו".

"המניע למעשה הזה הוא כמו כל פיגוע אחר. הוא קם בבוקר והחליט לפגוע ביהודיה - איך הוא החליט לפגוע בה, לאנוס אותה, לרצוח אותה, לחטוף אותה? זו כבר לא הנקודה", היא הסבירה.

"חשוב לי להדגיש שלא המקרה הזה עורר אותנו, אנחנו פנינו למועצה בעניין הזה כבר בחודש פברואר השנה. במהלך כל השנה יש פניות הורים אך לא אמרו לנו כלום. בפעם הראשונה היינו מאוד עדינים, ושלחנו מכתב עם בקשה לחשוב על אלטרנטיבות חלופיות, היינו מוכנים לבוא ולהיפגש. לא קיבלנו שום תגובה, זה מכתב שנשלח לכל ראשי המועצה ולמנהלי בתי הספר ואף אחד אפילו לא ענה שהוא קיבל את את המכתב.

''אחר כך בשיחות טלפון הם אמרו שהם חושבים על שינוי, יש איזה מהלך. בפועל לא קיבלנו שום הצעה מעשית, לא פגישה לא ולא שום דבר שנראה שהולך לעשות שינוי בעניין הזה", כך ספירו.

"הרגשנו שהציבור מזועזע וזה יעזור לאנשים לצאת מהבית ולמחות", היא ציינה, "אבל המקרה הזה לא הייתה הסיבה, המכתב נשלח עוד הרבה לפני שידענו ושמענו על המקרה הזה. זה חלק מאותה תפיסה שערבים שעובדים עם ילדים וילדות בבתי הספר עלולים לפגוע בהם מתוך אינטרס לאומני. יכול להיות שהם לא יבחרו לרצוח אותם אלא לאנוס אותם, אני לא יודעת מה המניעים שלהם ובאיזה דרך הם בוחרים לפגוע בנו כיהודים".