"טראומה קשה, המשפחה מנסה להשתקם"

עורך הדין שמייצג את משפחת הילדה בת ה-7: "אין ספק - הנאשם אנס את הילדה. הטענה שהאם התלוננה באיחור היא לא נכונה עובדתית".

ערוץ 7 , י"ז בסיון תשע"ט

עו"ד טל גבאי
עו"ד טל גבאי
צילום: חברת החדשות

משפחתה של הילדה בת ה-7 שנאנסה על ידי פלסטיני שעבד בבית הספר שבו היא לומדת, באזור מודיעין, שכרה את עורך הדין טל גבאי כדי שייצג אותה במהלך המשפט.

בראיון לסיוון רהב מאיר בתוכנית "בשש עם", התייחס גבאי לשמועות שכתב האישום צפוי להתבטל וקרא לפרקליטות: "הדפו את חרושת השמועות וציינו מה עתיד לבוא".

"שכרו את שירותנו ואנחנו מרגישים שליחות גדולה מאוד", פתח גבאי את דבריו. "יש לנו כתב אישום על בסיס ראיות חד משמעיות על בסיס זיהוי ועל בסיס ראיות נוספות שלא מותירות מקום לספק שהילדה חוותה אירוע מיני מזעזע על ידי אותו נאשם. על בסיס אותן ראיות הוגש כתב האישום".

גבאי טען כי "מצד שני אנחנו עדים בימים האחרונים לגל שמועות בלתי פוסק שמבשר על כך שבקרוב מתבטל כתב האישום נגד הנאשם".

הוא הוסיף: "בזמן הזה אנחנו לא שומעים מאף גורם מוסמך במערכת שהודף את חרושת השמועות הזו או לחילופין מציין מה עתיד לבוא. אני לא חושב שסימני השאלה קשורים למשפחה הם מצביעים על התנהלות כזו או אחרת שיכולה להתנהל בצורה מיטבית יותר. מכאן ועד ביטול כתב האישום המרחק הוא רב".

פרקליט המשפחה הזכיר שהילדה זיהתה את הנאשם והובילה את החוקרים לדירה שהיא לא מכירה שבה הנאשם ביצע בה את זממו. "לכן לבטל את כל הדבר הזה בהינף יד זה דבר לא תקין. על בסיס זה וראיות נוספות הוגש כתב האישום החמור שמזעזע את כל אזרחי ישראל".

"לכן אנחנו קוראים לגורמי האכיפה להתייצב ולהשמיע את קולם בצורה ברורה", הדגיש עו"ד גבאי. "התחושות מאוד קשות והמשפחה עושה כל מה שהיא יכולה לבודד את הילדה שחוותה טראומה שהדעת לא יכולה לשאת. אני מזכיר שהמשפחה מנסה להשתקם מאירוע טראומתי והיא נושאת את עינה לעבר הפרקליטות, לכן אנחנו קוראים להם להתעשת כדי לא להגביר את העוול שנגרם למשפחה".

עורך הדין דחה את הטענה שהאם של הילדה התמהמה לפני הגשת התלונה למשטרה. "הטענה הזו היא לא נכונה עובדתית. עיון בחומרי החקירה מלמד אחרת, המשפחה לא חיכתה ולו לרגע. ובאופן כללי - האם מועד הגשת התלונה הוא אינדיקציה לאמינות התלונה? בוודאי שלא. מטרת טענה זו לעשות ספין ולא יותר מכך".