בשבוע הבא: מאסטר שף סבתות

תחרות בישול מיוחדת תפגיש את הבשלניות הטובות בירושלים ותקבע מי הסבתא שמבשלת הכי טוב בעיר.

אלירן אהרון , י"ז בסיון תשע"ט

''סבתא בישלה''
''סבתא בישלה''
צילום: ISTOCK

בית טובי העיר, דיור מוגן לקהל הדתי בירושלים, יקיים ביום שני הקרוב תחרות בישול שבה יתחרו סבתות מרחבי העיר.

בסיום התחרות תיבחר ''סבתא מאסטר שף''.

המשתתפות יגישו מגוון תבשילים ממטבחים שונים של אוכל יהודי מסורתי עם מתכונים שעוברים במשך שנים מדור לדור במשפחה.

את הפעילות תלווה השף קונדיטור מירי זורגר, בהנחייתו של המגיש מנחם טוקר ובהשתתפות הרבנית ימימה מזרחי.

הסבתות שישתתפו בתחרות:

ציפי הדרי, דיירת הבית, תכין המבורגר תוצרת בית. מזל נפתלי בת ה-83 תבשל קישואים ממולאים, דבורה רכס בת ה-81 תציג מושט בלימון.

שרה משי זהב, אמו של יו"ר זק''א יהודה משי זהב תכין פלפלים ממולאים, פייגי קניג בת ה-71 עם חזה עוף במילוי פטריות עשיר, רוזטה וקנין בת ה-70 שמלמדת בבית טובי העיר מזה 10 שנים, תציג קוסקוס מסורתי.

אילנה פאר בת ה-70, סבתא של מתמודדת מאסטר שף סיגלית הרוש, תכין מאפה בשר על סלסלת עגבניות וטחינה. לידיה הרונסי בת ה-72 תפתיע עם קישואים ממולאים על מצע פסטה ואורז, מרים ברקוביץ' בת ה-76 תבשל נוקרלי פפריקש

פנינה חדד בת ה-70 תביא את הפריקסה, רבקה גגולה בת ה-70 עם החצ'פורי, רינה יאיר בת ה-73 עם סלונה עיראקית. המתמודדת המבוגרת ביותר היא יהודית וייס בת 85 שתכין מוס טונה.

עמנואל גלוברמן, מנכ"ל בית טובי העיר: "בתחרות 'סבתא בישלה' אנחנו מוכיחים שאנשים מבוגרים יכולים להיות חלק מרכזי בעולם. כך עשינו בחידון התנ"ך שהפקנו לפני כשנתיים, שהיה חידון התנ"ך הראשון למבוגרים מעל גיל 70 והשתתפו בו עשרות מתמודדים. בכך אנחנו מבטאים את הצורך והרצון להעביר את המבוגרים למרכז ולא להיכנע לדחיפה המתמדת של עולם המבוגרים לשוליים".