איך לתכנן חתונה נכון?

חתונה זה אחד מאירועי השיא בחיים וכדאי לדעת איך לתכנן אותו כמו שצריך.

תוכן שיווקי , כ' בסיון תשע"ט

חתונה. אילוסטרציה
חתונה. אילוסטרציה
צילום: iStock

אם נתחיל בנימה חיובית, נציין שאת הבחירה הגדולה ביותר כבר ביצעתם, הקדשתם שנים של חיפושים ומחשבות ולבסוף החלטתם עם מי אתם רוצים להתעורר מעתה ועד עולם, עם מי אתם רוצים להקים משפחה ועם מי אתם רוצים להמשיך לצמוח ולהתפתח.

על כן, גם אם הגוון של המפה לא יהיה מדויק וגם אם תשכחו להכניס שיר אהוב לרשימת הפלייליסט, תזכרו שעדיין הכול בסדר, וזאת כי המהות היא זו שחשובה ופחות הפרטים הקטנים.

עם זאת, לצד ההבנה וההתחברות למהות, גם חשוב עד מאוד להרים אירוע מושקע, ייחודי ואיכותי, ולו כי בכול זאת אתם המארחים, עומדים להוציא סכום נאה מהחסכונות ומבקשים לחגוג את יום החתונה בדרך הנכונה ביותר עבור שניכם. אז כיצד מתכננים חתונה? היעזרו בטיפים הבאים:

האצילו סמכויות

העובדה שהרבה פעמים מגוון פרטים יותר חשובים לכלה, אינה אומרת שלא ניתן להאציל סמכויות, ועל כן נציין שחשוב ששני בני הזוג יהיו מעורבים בעשייה, ולו עבור התחושה שהאירוע חשוב לשניהם באותה המידה. עם זאת, יש להבין איזה תפקיד להעניק לכל אחד.

כך למשל, אין לצפות מבן הזוג שיבוא עם הכלה למסע חיפוש אחר נעלי כלה ומאפרת, אך כן אפשרי להציע לו להיות אחראי על מציאת נותני שירות ותיאום פגישות, וכן אפשרי לבקש מחברה טובה שתתלווה לחיפוש אחר שמלה ואף לבקש מבן משפחה שיאסוף מספר המלצות עבור בתי דפוס שמתמחים בהדפסה ועיצוב הזמנות.

בחנו עלויות

אין לדבר על תכנון נכון של חתונה מבלי לדבר על הפיל שבחדר - חתונה עולה לא מעט ובמקביל מבקשים בני הזוג להתחיל את החיים המשותפים עם סכום נחמד בצד.

אי לכך שני בני הזוג צרכים למצוא זמן לשבת ביחד ולבחון איזה סכום מקסימלי הם מוכנים להשקיע בחתונה (כולל עיצוב חופה ורכישת תכשיט מתאים לשמלה), כאשר בנקודה זו יש לבחון את ערך ההון העצמי, האם ההורים משתתפים בהוצאה, כמה אורחים מוזמנים ואף ראוי לנתח מהו האופי של האורחים, משמע ראוי לבחון האם הם נוטים לפנק עם סכומים גבוהים, או לחלופין להיות יצירתיים ולהעניק מתנה.

לאחר שמבינים מהו סכום התקרה, יש להיצמד אליו עם השיניים, ולא להתפתות לתוספות שמובילות לחריגה מלחיצה.

ערכו רשימה

זה אולי נשמע כמו טיפ בנאלי, אך לערוך רשימה היא משימה מאוד חשובה, ופה נחדד שאין מדובר בגיבוב של סעיפים שיש לבצע, אלא מוטב לערוך טבלה שמכלילה את הקטגוריות הבאות: תאריך דד ליין, סטטוס ביצוע, הערות, עלויות וכדומה.

כמו כן, משימות מסוימות (כגון משימות דחופות או פגישות) מוטב לסנכרן עם יומן השנה של המייל ואף לוודא שהתראות מסוימות מופיעות אצל שני בני הזוג, כך שלא ייווצר מצב שאחד מבני הזוג קבע עבודה בזמן שיש להגיע לפגישה חשובה.

תשמרו על אווירה נעימה

שום ספק, שום קונספט עיצובי, שום אולם חתונה, שום תקלה ושום אי עמידה ביעדים אינה שווה שאתם כבני זוג תרדו מהפסים, ועל כן ראשית יש להבין ששניכם נמצאים בסיפור ביחד ואין לאפשר ללחץ שמסביב להכניס 'סטרס' מיותר, ובטח שלא ביניכם.

עם זאת, כולנו אנושיים ועל כן כולנו נוטים להגזים, להילחץ ואף להתרגז. אי לכך התייחסו אל ארגון חתונה כאל שיעור חשוב בזוגיות, וכאשר מרגישים שהדברים אינם מתקדמים כרצוי, פשוט עצרו ודברו על הדברים, עצרו וקחו הפסקה מהנה (ביחד כזוג), עצרו ותצחקו על הדברים, עצרו ותיזכרו מה חשוב באמת, ורק אז תחזרו למצוא פתרונות ולשקול חלופות.