בית המשפט העליון דחה את ערעורו של אלון קסטיאל

שופטי העליון דחו את ערעורו של אלון קסטיאל על גזר דינו. עונשו יעמוד, כפי שקבע בית המשפט המחוזי, על ארבע שנים ותשעה חודשי מאסר.

ערוץ 7 , כ' בסיון תשע"ט

קסטיאל בבית המשפט. ארכיון
קסטיאל בבית המשפט. ארכיון
צילום: Tomer Neuberg/Flash90

שופטי בית המשפט העליון, המשנה לנשיא חנן מלצר והשופטים ג'רג' קרא ודוד מינץ דחו הבוקר (ראשון) את ערעורו של אלון קסטיאל על חומרת העונש שנגזר עליו.

לאור זאת ירצה קסטיאל, שהורשע בניסיון אינוס, מעשה מגונה בכוח, מעשה מגונה והטרדה מינית, עונש של 57 חודשי מאסר כפי שגזר עליו בית המשפט המחוזי.

בפסק הדין כתב השופט מינץ, "מכתב האישום עולה תמונה קשה של התנהגות אלימה מצדו של המערער כלפי נשים, החוזרת על עצמה בצורות ובדרגות חומרה שונות, וזאת לאורך שנים. כפי שכבר נקבע בבית משפט זה, מדיניות הענישה בעבירות מין צריכה להיות מחמירה, ולבטא את הנזקים המשמעותיים שנגרמו לגופם ונפשם של נפגעי העבירה, כמו גם את האינטרס הציבורי בהרתעתם של עברייני מין פוטנציאליים".

"מעבר לכך, איני מוצא פגם המצדיק התערבות במתחם הענישה שנקבע לגבי כלל העבירות בהן הורשע המערער. המערער מצביע ביחס לארבעת האישומים על שוני בין חומרת העבירות בפסקי הדין שנסקרו בגזר הדין לבין חומרת מעשיו שלו, ועל מתחמי ענישה שהרף התחתון שנקבע בעניינם נמוך ממתחם הענישה שנקבע עבורו. ברם, אף אם קיימים פערים כאלו, אין בכך בכדי להצביע על שגיאה במתחם שנקבע", ציין השופט.

השופט מינץ דחה את הטענה שחלוף הזמן ממועד ביצוע העבירה הראשונה מצדיק הקלה בעונש, "חלוף הזמן עומד לזכותו של נאשם כנסיבה מקלה כאשר הוא מהווה אינדיקציה לשינוי בהתנהגות, בהתנהלות ובדרכי החשיבה. לעומת זאת בענייננו, מאז ביצוע העבירה שבאישום הראשון, לפני 11 שנים, המשיך המערער בהתנהגותו, עד האירוע שבאישומים השני והרביעי, שהתרחשו שלוש שנים קודם להרשעתו בדין".