"לא מגיע בדחפור ולא בטנק"

שר המשפטים שיגר מסר מפויס בטקס כניסתו לתפקיד שר המשפטים. פרקליט המדינה: "טענות על תפירת תיקים אינן נכונות בטוחני כי תיווכח בכך"

ערוץ 7 , כ' בסיון תשע"ט

ח"כ אמיר אוחנה
ח"כ אמיר אוחנה
צילום: חזקי ברוך

במשרד המשפטים נערך בצהריים (ראשון) טקס רשמי לרגל כניסתו של שר המשפטים אמיר אוחנה לתפקידו.

פרקליט המדינה שי ניצן איחל לאוחנה הצלחה ואמר, "השר אוחנה הוא האדם הראשון מקהילת הלהט"ב שמתמנה לתפקיד שר בממשלה. אל יהי הדבר קל בעיניכם. אך לפני כמה שנים לא היה ניתן לדמיין זאת. מדובר בהיסטוריה, לא פחות".

בהמשך התייחס ניצן לדבריו של אוחנה לפיהם גורמים במערכת המשפט פועלים במטרה להדיח משפטית את ראש הממשלה.

"אין לי ספק שתיווכח בהקדם כי דברים שרואים מכאן, לא רואים משם. אין לי ספק שיתחוור לך שדברים לא נעשים בזדון, לפניך אנשים ישרים ושוחרי צדק. טענות של תפירת תיקים, אינן נכונות ובטוחני כי תיווכח בכך תוך זמן קצר", הוסיף ניצן.

שר המשפטים אוחנה ניצל את הנאום לשיגור מסר פייסני לבכירי המשרד ולבכירי מערכת המשפט, לאחר הסערה שעוררו דבריו בערב שלאחר המינוי.

"אינני מגיע לכאן לא בדחפור ולא בטנק, אלא בידיים חשופות כדי להיות חלק מכם. יש במערכת המשפט אנשים חרוצים מלאי ידע וחוכמה. ככל שתהיה בינינו מחלוקות, זה לא יהיה על הצורך בבתי משפט חזקים ועצמאיים. לא יהיו מחלוקות על חשיבות קיום פסקי דין", אמר אוחנה.

לדבריו, "לא תהיינה מחלוקות על הצורך בביהמ"ש חזקים, עצמאיים ובלתי תלויים לחלוטין. לא יהיו מחלוקות על חשיבות בקיום פסקי הדין והחלטות, או על החשיבות העליונה בחיזוק אמון הציבור במערכת המשפט. יהיו מחלוקות, אולי, על תפקידה ומקומה של מערכת המשפט ביחס לרשויות האחרות".