ניצחון ל''מחאת המכנסיים''?

בעקבות מאבק ארגוני הנשים, משרד החינוך יעדכן את חוזר המנכ''ל ויבהיר שאין להפלות בין בנות לבנים בכל הנוגע לאכיפת קוד הלבוש.

ערוץ 7 , כ' בסיון תשע"ט

הרב פרץ
הרב פרץ
Photo by Noam Revkin Fenton/Flash90

משרד החינוך הודיע היום (ראשון) לשדולת הנשים כי בעדכון לחוזר מנכ"ל הקרוב יובהר כי אין להפלות בין בנות לבנים בכל הנוגע לאכיפת קוד הלבוש. כך דווח בחדשות 12.

ההבטחה של המשרד פורסמה בעקבות "מחאת המכנסיים" של ארגוני הנשים, שזעמו על כך שבתי ספר דורשים מתלמידות לא ללבוש מכנסיים קצרים, בעוד לתלמידים הבנים לא הוצגו דרישות כאלו.

''בעדכון הקרוב לחוזר מנכ"ל אקלים, עתיד להתווסף סעיף שמחדד את החובה להבהיר בתקנון הבית ספרי כי הוראותיו והנחיותיו של התקנון הבית שפרי חלות על כלל התלמידים ללא כל אבחנה מגדרית או אחרת, ובלשון הסעיף המוצע 'יישום ההנחיות יהיה שוויוני בין בנים לבנות'" נאמר במכתב של משרד החינוך.

משדולת הנשים נמסר: "שדולת הנשים בישראל מברכת את משרד החינוך על הוספת הסעיף לחוזר מנכ"ל. ראוי שכל המנהלות והמנהלים, המורות והמורים ידעו כי כל תקנון בית ספרי אמור להיות שוויוני, אך ראוי לומר גם שהתוספת לחוזר לא תפתור את כל הבעיות.

''כבר היום, ברוב בתי הספר מנוסחים התקנונים באופן שוויוני, אך הם אינם נאכפים בצורה שוויונית, כך שבנות מקבלות הערות ועונשים על הגיען במכנסיים קצרים, בעוד בנים לא. מסדרי הצניעות - מדידת אורך המכנסיים של הבנות בפני כל הכיתה, בית הספר או חברות וחברים חייבת להיפסק לאלתר".