השר ישראל כץ נפרד ממשרד התחבורה: ''היסטוריה שהפכה למפעל חיים''

אני גאה במהפכה שהובלתי, בעשייה העצומה וברפורמות החשובות, ששינו ומשנות את פניה של מדינת ישראל.

ישראל כץ , כ' בסיון תשע"ט

סמוטריץ' וכץ
סמוטריץ' וכץ
צילום: ששון תירם


היום, לאחר למעלה מ-10 שנות כהונה, נפרדתי מתפקיד שר התחבורה.

זהו שיא כהונה בתפקיד אחד לשר ישראלי. היסטוריה שהפכה למפעל חיים, בשילוב של זיכרונות ותובנות רבות.

התרגשתי למשמע דברי השבח של הצוות המקצועי במשרד ובחברות, שהיו שותפים מלאים לעשייה הגדולה.

אני גאה במהפכה שהובלתי, בעשייה העצומה וברפורמות החשובות, ששינו ומשנות את פניה של מדינת ישראל.

חיברנו וחיזקנו את הפריפריה ברשת כבישים ורכבות, פתחנו את שמיה של ישראל לתחרות מול כל העולם תוך הוזלת מחירי הטיסות והגדלת מספר היעדים, הובלנו רפורמה תחרותית אדירה בנמלים, שתהפוך בקרוב את ישראל למרכז בינלאומי של תובלה ימית ותביא להוזלת מחירי המוצרים לכל אזרחי ישראל, הקמנו ואנחנו מקדמים רכבות קלות ומערכות מודרניות להסעת המונים במטרופולינים הגדולים כולל נתיבי תחבורה יעודיים ושבילי אופניים, הפרטנו את מבחני הנהיגה לטובת שיפור המבחנים וקיצור דרסטי של לוחות הזמנים למאות אלפי צעירים וחיילים, שיפרנו את מצב הבטיחות בדרכים עם ירידה של כ30% במספר ההרוגים, ע״י שיפור התשתיות ותשתיות בטיחות והטמעת מערכות התרעה ובטיחות מתקדמות לכלי הרכב.

חוקקנו את חוק שירותי הרכב להסדרת הענף והגברת התחרות, וזאת לצד פעילות רבה נוספת בתחומים רבים וחשובים.

בשבוע החולף קיימתי מרתון ישיבות עם החברות והגופים הכפופים למשרד התחבורה בהשתתפות השר הנכנס בצלאל סמוטריץ׳. בישיבות אלה דיווחה כל חברה על פעילותה ועל סטטוס המיזמים המקודמים על ידה כעת. המצגות היו מרשימות ועוצמתיות.

ראיתי חשיבות רבה בהעברה מסודרת של התפקיד וביצירת המשכיות לעשייה הגדולה ולרפורמות החשובות אותם הובלתי ב-10 השנים האחרונות.

בירכתי את השר הנכנס בצלאל סמוטריץ' בברכה ובאמירה אותה אמר ראש המוסד הקודם לזה הנכנס, בטקס בו השתתפתי כשר המודיעין - ״התקרה שלי היא הרצפה שלך״. בהצלחה רבה לך ולמדינת ישראל.