נקבע תאריך לפריימריז בעבודה

ועידת מפלגת העבודה אישרה כי הבחירות לראשות המפלגה יתקיימו ב-2 ביולי בקרב כלל חברי המפלגה.

חיים לב , כ' בסיון תשע"ט

ועידת מפלגת העבודה
ועידת מפלגת העבודה
Photo by Tomer Neuberg/Flash90

ועידת מפלגת העבודה אישרה הערב (ראשון) כי הבחירות לראשות המפלגה יתקיימו ב-2 ביולי, בקרב כלל חברי המפלגה. הרשימה לכנסת תישאר כפי שהייתה בבחירות הקודמות.

המועמדים לראשות המפלגה הם לפי שעה חברי הכנסת עמיר פרץ, איציק שמולי וסתיו שפיר. במידה ואף אחד מהמועמדים לא ישיג בסיבוב הראשון 40% תמיכה מקולות הבוחרים – יתקיים סיבוב בחירות שני כעבור שבוע, ב-9 ביולי.

עוד נקבע כי במידה והיו"ר הנבחר יחפוץ להציב שריונים ברשימה הוא יצטרך לאשרם בועידת המפלגה.

במהלך הועידה קרא ח"כ שמולי לח"כ שפיר להסיר מועמדותה ולחבור אליו. אולם היא בחרה להשיב לו בעקיצה.

"אני מוכנה לכל שותפות למי שמוכן להילחם. פניתי לחברי איציק והצעתי לו שיתוף פעולה והתשובה שגיליתי הייתה אחרת. נגמר הזמן למשחקים וסיפורים. אני אשתף פעולה עם כל מי שנלחם. לא עם מי שמדבר בחדרים ככה ובחוץ אומר אחרת", אמרה.

בהמשך הועידה יו"ר המפלגה אבי גבאי התייחס לעימותים הפנימיים במפלגה והסביר החלטתו שלא להתמודד שוב בפריימריז.

"כמו שאתם יודעים בחרתי לא להתמודד וברמה האישית לקחתי אחריות עד הסוף. אני נושא באחריות בתוצאה. הייתה לי נבחרת אבל אני האחראי. אני יודע גם לומר באופן חד משמעי, שהדרך שלנו ותפיסת העולם הם הפתרונות הערכיים והצודקים ביותר למדינת ישראל. גם בימין יודעים שנצטרך להיפרד מהפלסטינים, יודעים שאין מדינה כזאת שאזרחיה לא שווים, יודעים שהם רוצים כלכלה צודקת שבה המדינה לוקחת אחריות על האזרחים שלה, אלה הן תפיסות העולם שלנו", אמר גבאי.

עוד הוסיף כי "לצד כל זה, אנחנו לא מצליחים לשכנע את אותם אנשים טובים להצביע לעמדות שלנו. משהו בין הערכים לבין המציאות נשאר תקוע.אנחנו עומדים כעת בפתחה של מערכת בחירות חדשה ומפתיעה. אני קורא מכאן לכל המועמדים שלנו ולכם חברי הוועידה, הפנו את הכוח לציבור. השבועיים האחרונים רק המחישו עד כמה העיסוק הפנימי גורר אותנו למטה. תנו גיבוי למי שייבחר".