איוב קרא התפטר מהממשלה

"מאז מוניתי לשר התקשורת החל מסע הכפשות מגמתי נגדי הנובע מדעות קדומות", טען קרא במכתב ההתפטרות ששיגר לראש הממשלה.

ערוץ 7 , כ"א בסיון תשע"ט

השר איוב קרא
השר איוב קרא
צילום: חזקי ברוך

שר התקשורת איוב קרא הודיע בצהריים (שני) כי הוא מתפטר מהממשלה ומתפקידו כשר התקשורת, יממה לאחר שהודיע על הסרת מועמדותו לתפקיד שגריר ישראל במצרים.

"מאז מוניתי לשר התקשורת החל מסע הכפשות מגמתי נגדי הנובע מדעות קדומות וכל הצלחה הפכה לצערי לכישלון כולל ביקורת מגמתית מבפנים ומבחוץ", כתב קרא במכתב ההתפטרות.

לדבריו, "כדי להפסיק את מסע צייד זה ועל מנת להמשיך לשרת את מדינת ישראל אינני פורש מחיי הציבוריים אבל אני יוצא לקרב לטיהור שמי".

אתמול תקף קרא את נתניהו בראיון לחדשות 12, שעות ספורות לאחר שהודיע כי הוא מסיר את מועמדותו לשגריר בקהיר, "פנו אליי, לא אני ביקשתי. חשבו שאני הכי מתאים בתקופה הזאת כי אני היחיד שמכיר את הנשיא המצרי. יש לי יתרון גם מהתרבות שאני בא ממנה. פעם ראשונה שיש דרוזי במינוי פוליטי במדינה ערבית. במקום שיהיה קונצזוס על כך כדי שיהיה גשר לשלום - חטפתי גם מהליכוד וגם מסביבת רה"מ תקפו אותי".

"אני האיש הכי מוכשר לתפקיד", טען קרא. "על בחריין אמרתי שצריך ללכת גם ללא הפלסטינים. גם לגבי המנהרות שאמרתי שצריך רובוט. כל הזמן יש נגדי דעות קדומות לצערי וצר לי שביום שמכריזים על טייס ראשון דרוזי של מסוק קרב אני צריך לעמוד כאן ולהוכיח את נאמנותי, כשאני נכה וקצין בכיר ואיבדתי את שני אחיי".