"אין בעבודה מי שיקבל את מנהיגות ברק"

היועץ האסטרטגי, איש 'העבודה' יורם דורי משוכנע שגם הפעם מקורבי ברק מפריחים שמועות בעלמא, אך בפועל הוא לא ישוב לזירה הפוליטית.

שמעון כהן , כ"א בסיון תשע"ט

יחזור? אהוד ברק
יחזור? אהוד ברק
צילום: תומר נאוברג, פלאש 90

ברק לא באמת יחזור. דורי

אהוד ברק, ראש הממשלה ושר הביטחון לשעבר, מתכנן, כך על פי האינדיקציות הפוליטיות השונות, שיבה לזירה הפוליטית עם הקמתה של מפלגה חדשה, ככל הנראה עם האלוף במיל' יאיר גולן ואישים נוספים עימם הוא מקיים שיחות בימים אלה.

"לא תמיד ניתן להסביר הגיון של אישים פוליטיים", אומר בראיון ליומן ערוץ 7 יורם דורי, מי שהיה דובר מפלגת העבודה תחת כהונת ברק ומתבקש להסביר את המהלכים בהם נוקט ככל הנראה ברק. עם זאת הוא מציין כי מאחר ואחרון הנביאים הוא ירמיהו אין לו כוונה להתיימר ולנבא את מהלכיו הבאים של ברק.

"כל הכתבים הפוליטיים עסוקים ב'מה ברק יעשה' אבל בדרך כלל מה שהם אומרים לא קורה. ברק יכול היה להתמודד במפלגת העבודה אבל הוא הבין שהוא לא ייבחר. הוא חשב שאם הבחירות תהיינה בוועידה הוא יתמודד, ואגב הכול נאמר על דעת מקורביו שאיש אינו יודע מי הם. הם מקורבים בעיני עצמם. הכרתי היטב את ברק ואני לא מאמין שיש לו מקורבים".

להערכתו של דורי ברק לא יתמודד בסופו של יום וכשהוא נשאל אם כן מדוע מתחוללת כל הסערה הנוכחית הוא מעיר כי אין בכוונתו להיות רשע ולומר שלהיות מועמד לראשות ממשלה זה עושה לו טוב בעסקים... "אני לא רוצה לומר דברי בלע שכאלה".

"בכל מערכת בחירות הוא אוטוטו מתמודד... זה לא נוגע לכך שהוא איש מאוד ראוי. הוא ראוי חכם, היה רמטכ"ל, ראש ממשלה לא כל כך מוצלח, היה שר ביטחון ושר חוץ אבל בסופו של דבר מי שצריך להוביל את המדינה הם אנשים עם ניסיון".

באשר למתמודדים על כהונת יו"ר העבודה, שמולי, שפיר ועמיר פרץ לא מקבל דורי את ההערכה לפיה שמולי ושפיר הצעירים מביאים מצביעים אנרגטיים יותר ואולי סיכוייהם להצליח רבים יותר. לדבריו העובדה שאישים כמו עומר בר לב ודורון אביטל בוחרים לתמוך בעמיר פרץ מבטאת הבנה כלשהי שלהם באשר לסיכוייו של האיש.

ואולי יש היגיון כלשהו בגישתו של ברק המבקש לייצר מטרייה לכל גורמי השמאל מרכז, מטריה בהנהגתו? "מטריה טובה רק אם אין בה חורים. כשיש למטריה חורים לא שמים אותה. אני לא מכיר במחנה המרכז שמאל מישהו שמוכן למנהיגותו של ברק, לא ציפי לבני, לא עמיר פרץ ולא אחד הצעירים, אני לא חושב שאחרי שינצחו בבחירות אחרי מאבק הם יסכימו שישימו מישהו מעליהם".