הסיירת של החברה הישראלית

25 מתנדבים מצטיינים קיבלו אות הצטיינות מנשיא המדינה במסגרת אירועי ההצדעה ליותר מ-18 אלף המתנדבים במסגרת השירות הלאומי-אזרחי.

חזקי ברוך , כ"א בסיון תשע"ט

בירושלים התקיים הבוקר (שני) טקס מצטייני השירות הלאומי-אזרחי והיווה את אירוע השיא בשבוע ההצדעה לכ-18 אלף המשרתים המסגרת זו.

בטקס קיבלו 25 מתנדבים מצטיינים אותות הצטיינות אשר ניתנו על פועלם למען החברה והמדינה ועל תרומתם והתנדבותם המשמעותית.

מנכ"ל רשות השירות הלאומי-אזרחי, ראובן פינסקי, עבר בין המתנדבים, המגיעים מכל גווני החברה הישראלית והעניק להם את תעודות ההוקרה.

לצד האירוע המרכזי ביד בן צבי, יתקיימו לאורך השבוע אירועי שיא נוספים, ביניהם יריד תעסוקה ולימודים לאוכלוסיות מיוחדות, יום עיון לאוכלוסייה החרדית המשרתת ויום עיון למגזר המיעוטים שהתקיים אמש.

נשיא המדינה, ראובן ריבלין, בירך את המתנדבים ואמר להם, "מצטיינות ומצטייני השירות הלאומי-אזרחי לשנת תשע"ט, יקרות ויקרים, צעירים וצעירי מכל המגזרים, דתיים, חילונים, חרדים, ערבים שהמשותף לכולכם הוא הרצון להעניק מעצמכם ולתרום לעשייה חברתית חשובה".

"אתם מייצגים את פניה היפות והמגוונת של החברה הישראלית. כל אחת ואחד מכם, בני ובנות השירות מביא עמו עולם שלם, מלא ומיוחד. חוכמת החיים שצברתם ותפיסת העולם שגיבשתם המאפשרים לכם להעניק שירות ייחודי. בשנים האחרונות, ישנה עלייה להתנדב לשירות הלאומי-אזרחי, זאת גם בקרב קהלים וקבוצות שעד כה השירות היה פחות נפוץ. זוהי מגמה מבורכת המעניקה לצעירים ולצעירות אפשרות לקחת חלק בעיצוב ובבניית החברה בישראל", הוסיף ריבלין.

לדבריו, "הארגונים בהם אתם משרתים מעניקים מענה מיטבי לאנשים הזקוקים לכך יותר מכל. ילדים בבית ספר, מאושפזים בבתי חולים, קשישים בארגונים ובמועדונים ואוכלוסיות מיוחדות. אתם משרתים גם את הציבור הרחב ותנועות הנוער, במשרדים הממשלתיים. במידה ריבה קיומה של מדינת ישראל וחוזקה של החברה שלנו כולה נשען על יכולתנו לדאוג לחלשים והנזקקים החיים יחד איתנו. חובתנו המוסרית כאזרחים וכבני אדם להוות חלק פעיל בחברה שבה אנחנו חיים, ולתרום לה כמיטב יכולתנו".

"הפעילות הנפלאה שלכם, הקשרים האנושיים החזקים שאתם מייצרים והתרומה שאתם מביאים לארגונים ולגופים שבהם אתם מתנדבים מאפשרות לנו לבנות את חברת המופת שאנחנו כל כך שואפים לקיים במדינתנו וליצור תקווה ישראלית שנים קדימה. אני מבקש להודות לכם ולברך אתכם על פועלם ועל תרומתכם ממדינת ישראל ולחברה הישראלית. היו ברוכים יקיריי", סיכם הנשיא.

השר הממונה על השירות הלאומי-אזרחי, אורי אריאל, ציין כי "המתנדבים בשירות הלאומי אזרחי הם הסיירת של החברה הישראלית. אלו אנשים ערכיים ומובילי שינוי ורוח אנושית המגשרים ומחברים בין כל חלקי החברה. מלאכת ההתנדבות דורשת יכולות חסד ונתינה גבוהות בכדי לתרום מהזמן לטובת הכלל".

"כמידי שנה אנו מצדיעים למתנדבים היקרים, ומעניקים תעודת הוקרה מיוחדות למצטיינים בשבוע ההוקרה, זו השנה השלישית. זהו המעט שאנו יכולים לעשות על מנת להוקיר ולהודות למתנדבים על עשיתים הברוכה למען החברה הישראלית ולמען מדינת ישראל", דברי השר.

מנכ"ל רשות השירות הלאומי-אזרחי ראובן פינסקי אמר כי "שבוע ההצדעה נועד בכדי להוקיר את פועלם של מעל 18,000 המתנדבים התורמים תרומה משמעותית למדינת ישראל ולחברה הישראלית כולה. אני מצדיע למצטיינים המגיעים מכלל פלחי החברה הישראלית ורוצה לומר להם תודה על עשייתם המסורה, שהביאה להעלאת המודעות הציבורית לחשיבות העשייה המהותית והחשובה של המתנדבים בכלל המגזרים בחברה הישראלית".טוען....