רוצים לפנק את הילדים? קבלו את המוצרים החינוכיים ביותר

צעצועי התפתחות הם מה שהילד שלכם צריך כדי לתרגל יכולות מוטוריות, קוגניטיביות ורגשיות. רוצים לפנק אותם ולהעניק ערך מוסף למשחק?

תוכן שיווקי , כ"ב בסיון תשע"ט

צעצועים לילדים. אילוסטרציה
צעצועים לילדים. אילוסטרציה
צילום: iStock

הידע הקיים במדע המודרני מאפשר ישום שלו במגוון רחב של תחומים. בין היתר, ניתן לראות את זה בשינויים שעברו על התחום של מוצרי תינוקות בכלל ושל צעצועים לילדים בפרט.

התוצאה היא מגוון עצום של צעצועי התפתחות שתורמים לילד בטווח הקצר והארוך ומבטיחים שעות של הנאה גם להורים ולמשפחה המורחבת.

אם גם אתם רוצים לפנק את הילדים אבל לדאוג שזה קורה בצורה חינוכית ועם ערך מוסף, יש לנו כמה הצעות בשבילכם:

1. פאזל

הגיל שבו אפשר להתחיל להרכיב פאזל נמוך מכפי שנהוג לחשוב. למזלכם, על כל פאזל שתמצאו בחנות יש הנחיות מדויקות לגבי הגיל המתאים וגם הקפדה ברורה על הבטיחות.

כל מה שיישאר לכם לעשות הוא למצוא פאזל עם תמונה שהילד יתחבר אליה, ללוות אותו כאשר הוא מחפש את החלקים ולהראות לו מה עושים. אם הילד יתחבר לפאזלים, הוא ירוויח תרגול אפקטיבי של יכולות מוטוריות וגם של יכולת החשיבה ופתרון בעיות.

2. צעצוע מרשרש

הילד בכל זאת עוד לא הגיע לגיל שבו הוא יכול להרכיב פאזל? גם צעצוע התפתחות מרשרש בצורת דובי או כלב יעשה את העבודה. למעשה, בהשקעה של כמה עשרות שקלים בלבד תוכלו לשדרג את ארגז הצעצועים המשעמם של הילד עם פריטים שעוצבו במיוחד לפיתוח וגירוי חושי התינוק.

צעצועי התפתחות שמותאמים לתינוקות רכים החל מיומם הראשון עובדים על ראייה, שמיעה ומישוש. אלו גם צעצועים שמתאימים לתלייה בעגלה או במיטת התינוק, ויש דגמים שמיועדים למקלחת וכאלה שמגיעים עם ידית נוחה ולכן מעודדים אחיזה ראשונית.

3. מגדל כדורים ומספרים

מגדל כדורים ומספרים מומלץ מגיל 6 חודשים ומעלה והוא מורכב מ-10 קעריות צבעוניות שמתלבשות אחת מעל השנייה. אחרי שהתינוק ילמד איך להרכיב ולייצר מהן מגדל, הן יוכלו לשמש אתכם גם כאשר תחליטו ללמד אותו על המספרים.

מגדל כדורים ומספרים מתאים להורים וילדים כאחד כי אפשר להניח אותו על משטח הפעילות ולתת לתינוק ליזום את המשחק באופן עצמאי. בפועל, ההורים לא אמורים להיות מעורבים במשחק אלא רק לעודד את התינוק לניסוי וטעייה. חוץ מזה, ברוב הדגמים של המגדלים הקעריות מתחברות אחת לשנייה גם כאשר לא שמים אותן בסדר הנכון.

לסיכום, הורים שרוצים לפנק את הילדים שלהם או את הילדים של החברים, יכולים לעשות את זה בעזרת צעצועי התפתחות. הכי חשוב להתאים את הצעצוע לגיל של הילד ולהסביר לו איך להשתמש בו, כי מאותו רגע השמיים הם הגבול ושעות של הנאה מובטחות לכולם.