הרב פרץ נכנס לתפקידו: ''הרוח תנצח''

שר החינוך הרב רפי פרץ בטקס חילופי השרים: "אני רוצה לראות דגל ישראל מתנוסס מעל כולנו. תפקידנו לחבר את החברה הישראלית".

הרב רפי פרץ , כ"ג בסיון תשע"ט

הרב רפי פרץ
הרב רפי פרץ
צילום: יוסי איפרגאן

הרב פרץ נכנס לתפקידו: ''הרוח תנצח''

נפתלי בנט, היית השר פה בארבע שנים האחרונות, הצעדת את המשרד קדימה בתחומים רבים. במתמטיקה, באנגלית, במדעים, בערכים. משרד החינוך היה בידיים של איש אוהב ארץ ישראל, עם ישראל ומורשת ישראל.

אמשול מהעבר הצבאי שלנו: היית סיירת מטכ"ל. הסיירת יודעת לסמן את הדרך ולפרוץ קדימה, בנחישות והמון אהבת ישראל הובלת את המשרד הזה להישגים ולמצוינות.

ואני, איש חיל האוויר, אנחנו יודעים להגיע אחרי שסימנו את המטרות ולתקוף, ואתה יודע, במידת הצורך אנחנו גם יודעים לשלשל חבל לכוחות חי"ר שצריכים את עזרתנו.

הדרך אולי שונה בחלק מהדברים, אבל בדבר אחד בטוח לשנינו אינטרס משותף - טובת התלמיד. טובת המורה. וטובתה של מדינת ישראל והחינוך בישראל. וכן גם בפוליטיקה יש לנו הרבה משותף.

האשימו אותך בהדתה, אל תדאג גם אותי מהיום הראשון מחפשים להדביק לי תארים כאלו ואחרים, אני חושב שהגיע הזמן להגדיר מחדש. לא הדתה ולא החלנה. צריך לשים את המושגים האלו מאחורינו. בואו נדבר על ערכים, על מורשת ישראל ועל חיבור להיסטוריה של העם המופלא שלנו. יש לנו צבא חזק, כלכלה חזקה, מדינה מצוינת, אבל כולם פה יודעים שהרוח היא זאת שתנצח. את הרוח הישראלית משיגים על ידי חיבור לאידיאלים ולערכים עליהם הוקמה המדינה הנפלאה שלנו.

נפתלי ושמואל ידידי, הצעדתם את משרד החינוך בנושא המצוינות ועל כך אתם צריכים לקבל את מלוא השבחים. המערכת הייתה זקוקה לזריקת מרץ כזו. אינני נגד מצוינות, אני בעד, וככה עשיתי בכל מקום אליו הגעתי בחיי וכך חינכתי את אלפי תלמידיי. אמשיך את המגמה הזאת ואחפש את הברק בעיניים של התלמידים.

אני רוצה לראות את הברק בעיניים של התלמידים שבאים לבית הספר, רוצה לראות את הברק והתשוקה של המורים שלהם שבאים ללמד. מי שעוסק בחינוך צריך להאמין בתלמידים שלו.

אני רוצה לראות דגל ישראל מתנוסס מעל כולם. תפקידנו לחבר ולחבר את החברה הישראלית. ‏יש לי מחויבות כלפי משפחות הנעדרים, הייתי הרבצ״ר ואני הודעתי להם על יקיריהם. הבנים עדיין לא שבו הביתה. מהמקום בו אני נמצא היום אעשה ככל שאוכל על מנת להחזירם. מבחינתי הנושא השנתי לשנת הלימודים הקרובה יהיה הערבות ההדדית, ההשראה הם הבנים הדר גולדין ואורון שאול.