אהוד ברק מקים מפלגה

על פי ההערכות ברק יכריז הערב על הקמת מפלגה חדשה בראשותו. מוקדם יותר השבוע דווח כי יאיר גולן הצטרף לרשימתו של ברק.

חזקי ברוך , כ"ג בסיון תשע"ט

אהוד ברק
אהוד ברק
צילום: תומר נאוברג, פלאש 90

ראש הממשלה לשעבר אהוד ברק ייכנס הערב (רביעי) מסיבת עיתונאים בתל אביב.

מסיבת העיתונאים תיערך בשעה 18:00 ועל פי ההערכות ברק יכריז על הקמת מפלגה חדשה בראשותו.

מוקדם יותר השבוע דווח כי יאיר גולן הצטרף לרשימתו של ברק, והשניים פנו לאישים נוספים בשמאל הישראלי כדי להזמין אותם להצטרף למפלגה.

לאחרונה אמר גולן כי הוא שוקל ברצינות להתמודד בבחירות לכנסת ה-22 אך עדיין לא הכריז על כך באופן רשמי.

"היציאה לבחירות היא תעודת עניות למדינת ישראל וטירוף מוחלט", אמר גולן לגלי צה''ל על ההחלטה לפזר את הכנסת. "לא פנו אליי ממפלגת כחול לבן, אך אני בהחלט שוקל את האפשרות להתמודד בבחירות הקרובות".

ראש הממשלה לשעבר, אהוד ברק, התייחס בסוף השבוע לאפשרות שיחזור לחיים הפוליטיים. "אני מדבר עם כולם, העניין הוא שאני בוחן האם אני ואנשים כמוני יכולים להביא לכך שיהיה איחוד במרכז-שמאל שימנע את מה שקרה הפעם, והכוונה שגם כחול לבן יהיו בפנים", אמר ברק בראיון לאולפן שישי.

"אנרגיה עצומה התבזבזה בתוך הגוש במקום שהגוש יעלה את מדינת ישראל על המסלול, במקום שהמדינה תהיה בת ערובה של מושחתים שבראשם נתניהו".

"הקבינט שמתכנס ועלול להתכנס חלילה במקרה של הסלמה בגזרה האירנית, עם אנשים שלא היו בו, ושיושב בו ראש ממשלה מסית ומפרק ומפורר, אני חושש מזה", אמר ברק. "אמנם יש לנתניהו נטייה טבעית לא להיכנס להרפתקאות אבל כשהוא מגובה באוחנה, רגב או סמוטריץ', אני מודה שאני מוטרד. בזמנו שמענו מנתניהו מה קורה לראש ממשלה שצריך לנהל מדינה, אילו שיקולים נכנסים תחת חקירות. כשהיועצים שלו זה סמוטריץ' ופרץ אני לא רגוע".

לדברי ראש הממשלה לשעבר, השאלה העיקרית במרכז-שמאל היא "לא מי יסכים לשבת בממשלת אחדות לאומית עם נתניהו, סער או כ"ץ אלא מי יכול להוביל את הגוש לניצחון כדי שיחזיר את המדינה לדרך המלך. אני עוד לא הכרזתי שאני נכנס, הזהרנו מראש שאם לא תבינו ותפנימו שהדבר העיקרי הוא הגוש ולא המפלגה כך הבחירות ייגמרו... הדבר הזה לא הובן. אני מאחל לכחול לבן ולכל המלפגות האחרות כל טוב, אבל חייבים לשלב ידיים".