ללכת על בטוח עם ביטוח רכב מקיף

ביטוח רכב הוא כמובן אחד מסוגי הביטוחים המוכרים והנפוצים ביותר בישראל ובעולם כולו

, כ"ג בסיון תשע"ט

ביטוח מקיף
ביטוח מקיף
צילום: shutterstock

אחד הביטוחים היחידים המוגדרים כחובה על פי חוק, כאשר כל בעל/ת רכב בישראל מחויבים לרכוש ביטוח חובה לרכב בטרם יעלו איתו על הכביש. ביטוח החובה המעוגן בחוק הוא ביטוח בסיסי ביותר המציע כיסוי עבור נזקי גוף הנגרמים לנהג או לאנשים אחרים אשר נפגעו כתוצאה מהשימוש ברכב. בעוד מדובר בכיסוי בסיסי בלבד, רובם המכריע של בעלי הרכבים הישראליים רוכשים ביטוח רכב נוסף וכולל יותר. ביטוח רכב מקיף הוא האופציה המוכרת והאולטימטיבית עבור מי שמעוניין לנהוג בראש שקט –

הרחבת ביטוח החובה לכיסוי עבור צד ג'

מהו בעצם ביטוח רכב מקיף? ובכן, לפני שנפרט זאת, כדאי להכיר סוג נוסף של ביטוח רכב נפוץ במיוחד, זהו ביטוח צד ג'. אנשים רבים מעוניינים להרחיב את הכיסוי הביטוחי שהם מקבלים גם למקרה של פגיעה בצד ג' במסגרת תאונה. בפועל, גם תאונות קטנות אשר נגרמו עקב שנייה אחת בלבד של חוסר תשומת לב עלולות להביא לפגיעה ברכושם של אחרים, בראש ובראשונה ברכבים אחרים על הכביש. במקרה כזה, כל פגיעה קטנה עלולה לעלות לנו ביוקר – בעל הרכב ייקח את רכבו למוסך וזה לבטח יגבה כמה אלפי שקלים טובים גם עבור הפגיעות הקלות יחסית. כל תיקון פח בסיסי עולה היום לא מעט כסף בישראל, וכאשר גורם התאונה אחראי לשלם את ההוצאות (במקרה הזה מדובר בנו...), הן בעל הרכב והן המוסך בו הוא מתקן לא יחשבו פעמיים לפני שיבצעו תיקונים יקרים.

עבור מקרים אלו בדיוק רוכשים רבים ביטוח צד ג', המשלים את ביטוח החובה בכך שמכסה אותנו גם עבור נזקים לרכוש של אנשים אחרים שאולי נגרום בטעות על ידי השימוש ברכב שלנו.

פוליסה שכוללת את הכל – ביטוח מקיף לרכב

השלב הבא והמתבקש מבחינת כיסוי למקרה של תאונות ותביעות כספיות הוא כמובן ביטוח רכב מקיף. ביטוח זה מתווסף לביטוח החובה ולביטוח צד ג' (ולמעשה כולל את שניהם – מי שרוכש ביטוח מקיף עושה זאת בנוסף לביטוח חובה וצד ג') על מנת להציע כיסוי שלם וכולל לבעל/ת הרכב.

ביטוח רכב מקיף מכסה את בעל הרכב ואת הנהג עבור כל נזק לרכב, הן כתוצאה מתאונה והן כתוצאה מסיבה אחרת, דוגמת גניבה, נזקי אש, פגעי מזג אוויר וכו'. בנוסף, כולל לרוב ביטוח מקיף גם שורה של הטבות מהן נהנה בעל הרכב במקרה והוא נזקק לכך, דוגמת שירותי גרירה, החלפת שמשות ועוד, אך במקרה זה חשוב לציין כי ה"הטבות" השונות נקבעות פרטנית בכל חברת ביטוח ובכל פוליסה, כך שיש לעשות סקר שוק ולבחון את ההטבות השונות המוצעות לכם בכל אחת מהחברות.

לסיכום, ביטוח רכב מקיף מעניק לבעל/ת הרכב ראש שקט בעת הנהיגה והשימוש ברכב ומציע כיסוי מקיף לכלל האפשרויות לנזק של הרכב, כמו גם לפגיעות גופניות שונות.