המאבק מחריף: "ביבי, אל תחסל את עכו"

עיריית עכו ותושביה מחריפים את המאבק נגד ראש הממשלה, שמפלה לטענתם את עירם אל מול נהריה בכל הקשור להטבות מס.

ערוץ 7 , כ"ג בסיון תשע"ט

השלט שנתלה על בניין עיריית עכו
השלט שנתלה על בניין עיריית עכו
צילום: דוברות

שלט ענק בו נכתב "ביבי אל תחסל את עכו", נתלה היום (רביעי) בחזית בניין עיריית עכו במחאה על החלטת הממשלה להפלות בין הערים עכו ונהריה בסוגיית הטבות המס.

מדובר בחוק לשינוי הטבות מס שעבר לפני שמונה חודשים ומעלה לעיר נהריה את הטבת המס לגובה של 12% ותחת תקרת שכר שנתית של 204 אלף שקלים ובמקביל מפחית לעכו את ההטבה ל-7% ותקרת שכר שנתית של 132 אלף שקלים.

על פי התחשיב, זוג ממעמד הביניים שיתגורר בנהריה ייהנה מהטבת מס עד גובה של כ- 50 אלף שקלים בשנה לעומת זוג דומה בעכו שיסתפק ב-18 אלף שקלים.

בעיר טוענים כי המדינה מפרה את השיויון בהטבות המס שהיה עד היום בין שתי הערים הצמודות. בעכו חוששים מנטישה המונית של בני מעמד הביניים, מה שעלול להמיט על עכו אסון חברתי-כלכלי.

ראש העיר עכו שמעון לנקרי מזכיר כי "עכו כבר חוותה טראומה דומה לפני כ-30 שנה שאז ניתנו הטבות מס רק לנהריה, מה שהביא לנטישה של כ15-20 אלף מתושבי העיר".

רק לאחר מספר שנים הבינה המדינה את גודל המחדל, התעשתה והשוותה את הטבות המס בין הערים.

"כעת חוזרת המדינה על השגיאה", מתקומם ראש העיר שמעון לנקרי, "בשנים האחרונות השקענו בעכו מאות מיליוני שקלים. הצמחנו את העיר, פיתחנו אותה והיום היא עיר משגשגת ומושא לקנאה. ומה עושה נתניהו? בועט בכל מה שהשקענו ומבקש להסיג אותנו לאחור. החלטה מטופשת אחת עומדת לחסל עיר. נלחם בכל האמצעים כדי שהמדינה תשנה את ההחלטה המפלה ותותיר הטבות מס זהות ל-2 הערים".

בעיר מציינים כי על פי אומדן משרד האוצר, עלות ההשוואה בין עכו לנהריה עומדת על 8 מיליון שקלים לשנה.