בעקבות המחאה
יבוטל הפרס ליוצרי סרט על פרקליטת המחבלים?

דירקטוריון מפעל הפיס בוחן מבחינה משפטית האם יוכל לבטל את מימון הפרס ליוצרי הסרט על עורכת הדין לאה צמל שייצגה מחבלים רוצחים.

תגיות: מפעל הפיס
ערוץ 7 , כ"ד בסיון תשע"ט

דירקטוריון מפעל הפיס החליט להפסיק את מימון הפרס לסרט הזוכה בפסטיבל "דוק אביב", בעקבות מחאת משפחות שכוללות נגד הענקת פרס ליוצרי הסרט 'לאה צמל – עו"ד', המספר את סיפורה של עורכת הדין שייצגה מחבלים רוצחים.

ממפעל הפיס נמסר כי נושא הזכייה לסרט הנוכחי ייבחן באמצעות ייעוץ משפטי.

פורום "בוחרים בחיים" של המשפחות השכולות המלווה ע"י תנועת "אם תרצו" הגיב להחלטה. "אנו מברכים את מפעל הפיס על החלטתם הנכונה. חבל שהנהלת הארגון לא השכילה למנוע מלכתחילה את הענקת הפרס ליוצרים שמציגים את דמותה של מי אשר מגנה יום יום ושעה ושעה על הרעים שבאויבי ישראל".

"ביטול של אלפי מינויי פיס הוביל ככל הנראה להחלטה. זהו ניצחון השפוית וניצחון ההגיון הבריא", לשון התגובה.

מארגון ״בצלמו״ נמסר ״אנחנו מודים למפעל הפייס. אנחנו קוראים לכל המנויים להחזיר את המנוי. אנחנו בטוחים שמפעל הפייס ימשיך לפעול בכל הכוח לטובת אזרחי ישראל ונמשיך לעמוד בקשר איתו״.

נזכיר כי מוקדם יותר השבוע פנתה ח"כ אתי עטיה (הליכוד) פנתה למפעל הפיס בבקשה לבחון בשנית את המענק הכספי שניתן ליוצרי הסרט.

במכתב ששלחה ח"כ עטיה היא כתבה: "אני מצטרפת בזאת לקריאתן של המשפחות השכולות בדבר עצירת המענק, מטעמכם, אותו אמורים לקבל יוצרי הסרט, בגובה של 150 אלף שקלים''.

לדברי עטיה, הענקת הפרס היא ''תקיעת אצבע בעיניהן האדומות מבכי של המשפחות השכולות, שאינן יודעות מנוח סביב ההתעסקות במות יקיריהן ויקירותיהן''.

ח"כ עטיה ביקשה בסיום המכתב: "אל תתנו לדבר לקלקל את עשרות הדברים הטובים שמפעל הפיס עושה למען אזרחי מדינת ישראל".

כוונת מפעל הפיס להעניק פרס כספי ליוצרי הסרט עורר מחאה בקרב משפחות שכולות שאף מחו מול משרדי מפעל הפיס בדרישה לבטל את המענק. מחאה זו עוררה זעם בקרב מנויי מפעל הפיס ורבים מהם ביקשו לבטל את המינוי.