ויקרא שמו: גוגל

האבא החליט לקרוא לבן החדש על שם ענקית הטכנולוגיה, האמא פחות התלהבה מהרעיון.

מתנאל ראט , כ"ד בסיון תשע"ט

זה הקטן גדול יהיה
זה הקטן גדול יהיה
צילום: iStock

לכל איש יש שם שנתנו לו אביו ואמו, ולפעמים, השם הזה קצת יותר ייחודי מהרגיל. הורים מאינדונזיה החליטו להעניק לבנם החדש את השם "גוגל" מתוך תקווה שתדבק בו קצת מההצלחה של ענקית הטכנולוגיה.

רוב המדינות נותנות להורים חופש פעולה כמעט מוחלט בבחירת השם לילד, ויש כאלו שמנצלים אותו עד הסוף. אנדי קאהיה סאפטורה, בן ה31 התלבט רבות איך לקרוא לבן שעתיד להיוולד לו ולאשתו. לדבריו, בהתחלה הוא חשב על שמות פופולאריים יותר, אבל כל שם שחשב עליו פשוט לא נראה לו מתאים.

אחרי שנראה שאנדי כבר עבר על כל השמות האפשריים, הוא חשב אולי לבחור לרך הנולד שם של ענקית טכנולוגיה. עם הזמן, הוא צמצם את האפשרויות למספר שמות המקושרים לעולם ההיי-טק כמו "ווינדוס", "מייקרוסופט", "אייפון" ו"גוגל", ובסוף החליט על מנוע החיפוש הפופולארי.

אבל, גם לאחר שאנדי כבר בחר את השם, הוא היה צריך לשכנע גם את אשתו, אלה. האמא פחות התלהבה מהשם החדש של הילד, ובמהלך שלושת החודשים הראשונים לחייו היא התביישה לספר למשפחה על השם החדש שנבחר לילד.

לאחר מספר חודשים נראה שהשכנועים של אנדי נשאו פרי, כי אלה החליטה שהיא מסכימה לקבל את "גוגל" הקטן. בראיון שהעניקה לרשת החדשות האינדונזית Kompas היא אמרה שהשם החדש ייתן לילד כוחות והצלחה, וגם שהיא מקווה שהוא יעזור להרבה אנשים כמו שמנוע החיפוש האינטרנטי עוזר לכולם.


השם "גוגל" לילד אולי מקורי, אבל הוא לא השם היחיד שקרוי על שם מושג אינטרנטי. לפני כשמונה שנים הורים ישראלים החליטו לקרוא לבת שלהם בשם המקורי "לייק" על שם כפתור "אהבתי" מהפייסבוק. בנוסף, כמה שנים קודם לייק הקטנה, זוג הורים אמריקאיים החליטו לקרוא לבת שלהם על שם מערכת ההפעלה שיצאה באותה התקופה- "ויסטה".

יש לציין שלא בכל המדינות ישנה חופשיות כה גדולה בבחירת שמות לילד. בגרמניה לדוגמא, המדינה מקפידה שהשם הניתן לילד לא יהיה מוזר או על שם דבר שלילי בשביל למנוע פגיעה עתידית בנולד. לפי החוקים הגרמניים, חל אסור לקרוא לילדים על שם חפצים או מותגים שונים, וכן אין אפשרות לקרוא לבן בשם של בת או להיפך. בדנמרק החליטו להחמיר אף יותר, והמדינה מחזיקה מאגר של 7,000 שמות אפשריים מתוכם ניתן לבחור שם לתינוק. מי שרוצה לסטות מעט מהשמות המקובלים, חייב לקבל אישור מיוחד מוועדת שמות רשמית.

אז אם אי פעם תחפשו שם מקורי לילד חדש במשפחה, תזכרו שגם אם גוגל ולייק תפוסים, תמיד אפשר לקרוא לו מייקרוסופט. מי יודע, אולי זה אפילו יעזור לו להפוך לגאון מחשבים?

רוצים עוד? כתבות חדשות כל יום בנוער ערוץ 7- המקום בשבילכם!