"בנט מבטא את דעתם של עשרות רבנים"

הרב אברהם סתיו מותח ביקורת על ידידיה מאיר שתקף את חוק "הקירוב בגיור" שהציג יו"ר הימין החדש.

חזקי ברוך , כ"ה בסיון תשע"ט | עודכן: 11:20

נפתלי בנט
נפתלי בנט
צילום: אלירן אהרון

הרב אברהם סתיו, מרבני הר עציון ובנו של הרב דוד סתיו, מותח ביקורת על איש התקשורת ידידיה מאיר שתקף בתוכנית הגיור שפרסם יו"ר הימין החדש נפתלי בנט.

''ערב טוב ידידיה, לעניות דעתי הדברים שכתבת אינם מכבדים אותך או את נפתלי בנט. הפוסט של בנט הציג עמדה שמבטאת את דעתם של עשרות רבנים וכן מנהיגי ציבור רבים. הוא כתב את דבריו בצורה מנומקת גם אם מתומצתת בשל מגבלות הפורמט", כתב הרב סתיו לידידיה מאיר.

''דווקא דבריך שלך רצופים גידופים לא-רלבנטיים והכללות שטחיות המסלפות את דבריו בלי לתת להם מענה ענייני.

''דווקא כמי שמחבב מאד את התכנית שלך ושל רעייתך, וכן כמה וכמה טורים שלך, חבל לי שבנושאים מסוימים אתה נוטה להיגרר לצורה מאד לא מועילה של שיח", הוסיף סתיו בפייסבוק.

כאמור, הרב סתיו תקף את הטור שפרסם ידידיה מאיר בעיתון בשבע, ובו תקף מאיר את נפתלי בנט בשל "חוק הקירוב בגיור" שהציג בשבוע שעבר.

בין היתר כתב מאיר: ''אלפי שנים דנים בנושא גדולי הפוסקים, מראשוני הראשונים ועד אחרוני האחרונים, ופתאום מגיע פוליטיקאי שמנסה להמציא את עצמו מחדש אחרי שהתרסק בבחירות, ומכריז בפוסט בפייסבוק על פתיחת מיזם גיור-המונים של חצי מיליון גויים, כי בעצם הם עומדים בצפירה כמוני וכמוכם, אז למה שלא נתחתן איתם! איזה חוסר רצינות, איזה חוסר אחריות, איזה חוסר מודעות. מאיפה היומרה בכלל לכתוב בפופוליסטיות כזאת על קודשי ישראל?".

נציין כי חוק "הקירוב בגיור" שיזם בנט, יבטל את המונופול החרדי בגיור ויעביר את סמכויות הגיור לרבני הערים.

אם ייבחר לכנסת, בנט מתכוון להציג זאת כתנאי של מפלגת "הימין החדש" להצטרפות לקואליציה עתידית.

לדברי בנט, מאות אלפי ישראלים שחיים כאן לא נחשבים יהודים כהלכה ואינם מצליחים להתגייר בגלל הליך הגיור החרדי הקשוח. יו"ר הימין החדש מציע לאפשר לרבני ערים לגייר עשרות ואף מאות אלפי ישראלים.

"הגיע הזמן לגיור קשוב ולא לגיור אטום", אמר בנט. "אם נמשיך להרחיק את מי שרוצה להתקרב אלינו נייצר נזק לדורות. בישראל יש מאות אלפי ישראלים שחיים כיהודים, משרתים ביחידות קרביות בצה"ל, אך אינם יהודים על פי ההלכה והיו שמחים להתגייר אצל רב מאיר פנים.

''זאת פצצת זמן שאפשר לפתור, אבל הרבנות הראשית החרדית מונעת פתרון. הגיע הזמן להפגין אומץ לב, להסתכל למציאות בעיניים ולהביא פתרון שפוי", הדגיש שר החינוך לשעבר.