תערוכה חדשה - "תופסי הגלים"

באשדוד תיפתח ביום ראשון, תערוכה חדשה, הראשונה מסוגה "תופסי הגלים", אשר תבחן את חווית הגלישה הישראלית.

קובי פינקלר , כ"ה בסיון תשע"ט

גלישת גלים
גלישת גלים
צילום: יניב ועקנין

תערוכה חדשה, הראשונה מסוגה "תופסי הגלים", אשר תבחן את חווית הגלישה הישראלית, תפתח בראשית השבוע באשדוד.

הגלישה היא חוויה עוצמתית, אשר מתחילה באהבה אל הים, לאתגר ולריגוש, ממשיכה אל המרדף אחר הגל המושלם, החיבור הבלתי אמצעי בין הגוף לים ויוצרת קהילה וחברותה. היא מעבר לפרקטיקת העמידה על גבי גלשן. אהבתו של הגולש אל הגלישה מתרחבת אל הכמיהה למים, לציפייה, לרוגע ואף למרדף. התשוקה והריגוש הם שהפכו חובבי גלישה למקצוענים והם שהפכו את מקצוע הגלישה לענף ספורט מתחזק בישראל.

משחר ההיסטוריה החיבור שבין האדם לים היה דבר בלתי נמנע. הים משמש לנו מקור להישרדות, להתפתחות חברתית, טכנולוגית, כלכלית וגם לטהרה ולריפוי. הגולשים הראשונים היו דייגים אשר גלשו על לוחות עץ והשתמשו בכוח הגלים על מנת להגיע אל החוף ביתר קלות. עם מה מתמודד הגולש כאשר הוא נכנס אל הים? מצד אחד הים יכול להציף בו פחד ואימה ומצד שני שלווה, חיבור ותחושת התעלות.

התערוכה "תופסי הגלים" תחשוף את המבקרים אל חווית הגלישה ואל עולמם התרבותי של "תופסי הגלים", באמצעות מיצבי אמנות וסאונד חווייתיים, עבודות וידאו ארט, פריטי אספנות היסטוריים וצילומים. התערוכה תכלול גם פריטי לבוש בהשראת עולם הגלישה.

התערוכה תבחן כיצד החיבור הרגשי של האדם לים עשוי לבוא לידי ביטוי באמצעים אמנותיים וכן תשים דגש על היבט גלישת הגלים בארץ דרך התייחסות היסטורית, אמנותית, תיעודית ועכשווית.

בין האמנים המשתתפים:

גלעד קוולרצ'יק, שרון גדסי, שבתאי טל, אורן וייל, יניב וקנין, ברצי גולדבלט, אבירם אלישע, דניאל מסיקה, מאור בן חמו, ענת נגב, גיא פיטשון, לילך שטיאט, איתן ויתקון, עמיר מרק, נטף הירשברג, ינקי גוליאן, ינאי דיטש, גיל זבלודובסקי, ליאה טראמר, דפנה שיר.

במסגרת התערוכה תוצג בגלריית המבוא תערוכה "האדם והים", אשר תבחן ותציג את הקשר ההדוק בין האדם אל הים, שהיווה תמיד מקור השראה לאמנים רבים באמנות הקלסית, המודרנית והעכשווית.

את התערוכה תציג אגודת אמני אשדוד, באוצרותו של שלמה פרמן. התערוכה פותחת אשנב לנושא מעניין ומאפשרת למשתתפים בתערוכה להציג באמצעות הציור והפיסול, גישות והיבטים שונים לנושא האדם והים.

בית אריה קלנג, בית האמנים החדש בגבעת יונה, יאיר 2, אשדוד,הכניסה ללא תשלום.