"ברק ואני יכולים לשבת באותה מפלגה"

הרמטכ"ל לשעבר, מראשי כחול לבן, אמר בראיון : "לנו ולברק יש מטרה משותפת, אם הוא יסייע להחלפת השלטון - אהלן וסהלן"

ערוץ 7 , כ"ו בסיון תשע"ט

גבי אשכנזי
גבי אשכנזי
Photo by Tomer Neuberg/Flash90

מספר ארבע בסיעת כחול-לבן, ח"כ גבי אשכנזי, התראיין לרינה מצליח ב"פגוש את העיתונות" והתייחס לחזרתו של ראש הממשלה לשעבר למגרש הפוליטי.

"הכניסה של אהוד ברק לפוליטיקה היא לא דבר מפתיע", טען אשכנזי. "הוא התחמם על הקווים כבר כמה שנים. כל מי שיכול לבוא ולתרום לטובת המדינה - 'אהלן וסהלן'. הוא הכריז שיש לנו מטרה משותפת, אין לנו יריבות - אנחנו באותה מטרה לכן אני לא רואה שהוא בא על חשבוננו".

"אני מבין שהוא רוצה לעשות איחודים עם 'העבודה' ו'מרצ' - מבחינתנו זה לא בהכרח דבר גרוע. אנחנו לא פוסלים אף אחד, בינתיים לא קיבלנו שום הצעה", הסביר אשכנזי אך הדגיש כי "הוא כרגע משייך את עצמו לחבירה עם מרצ – אנחנו לא שמאל, אנחנו מרכז. אנחנו לא מתייגים את עצמנו בשמאל".

לאחר מכן הוסיף כי "אם אהוד יעשה איחודים בשמאל אז במפה הפוליטית של ישראל תהיה חלוקה ברורה של גוש בשמאל, גוש במרכז – מפלגת כחול לבן גדולה, וגוש בימין - יכול להיות שזה דבר טוב".

כמו כן, בהתייחסו לפרשת הרפז ומשקעי העבר העלולים להפריע לחיבור ביניהם, אמר אשכנזי כי "אנחנו נפגשים באירועים בצורה אקראית, לוחצים ידיים, מחליפים מילה". עוד הוסיף כי הוא הקשיב לדבריו של ברק כשהציג את רשימתו החדשה: "אחיי לנשק בני, גבי ובוגי", וטען כי "'אחים לנשק' – זה מחייב אצלנו. אז אני לא רואה שום בעיה".

"בכלל העניין של הפרשה זה שייך לעבר, הדגיש אשכנזי. "אמרתי את זה כמה פעמים. השארתי את זה בעבר - לא תקוע שם, אני מסתכל קדימה – אני באתי בשביל לשרת את המדינה. "אם אהוד ברק יסייע להחלפת השלטון אז אהלן וסהלן. אין לי שום בעיה לשבת עם ברק או לדבר איתו".