שמולי: "אם אבחר אפעל לאיחוד עם אהוד ברק"

"אנחנו צריכים להחזיר אלינו הרבה אנשים שאיבדנו בדרך ואני מאמין שאני האיש שמתאים לזה", אמר ח"כ איציק שמולי.

חזקי ברוך , כ"ו בסיון תשע"ט

איציק שמולי
איציק שמולי
צילום: הלל מאיר/TPS

חבר הכנסת איציק שמולי, מועמד לראשות מפלגת העבודה אמר היום (שבת) כי אם ייבחר להנהגת המפלגה, יפעל ליצירת חיבור עם רשימתו החדשה של ראש הממשלה לשעבר, אהוד ברק.

שמולי אמר את הדברים באירוע שבתרבות בפתח תקווה.

שמולי פתח את דבריו בסכנה הנשקפת למפלגה ואמר כי "הסכנה למפלגת העבודה היא ברורה. היא עלולה להיכחד. היא על סף אחוז החסימה בסקרים. השאלה היא מי המועמד שיוכל להוציא אותה מההריסות.

אנחנו צריכים להחזיר אלינו הרבה אנשים שאיבדנו בדרך ואני מאמין שאני האיש שמתאים לזה. כרגע יש לנו 2 אתגרים: הראשון הוא לבנות מחדש, את מפלגת העבודה. והשני הוא להגדיל את הסיכוי של הגוש להחליף את השלטון".

על האפשרות של חיבור עם אהוד ברק אמר שמולי כי "הדרך היחידה להעמיד מחדש את מפלגת העבודה על הרגליים והסיכוי של הגוש לנצח היא בחיבורים. יש לי ולברק אותה מטרה והיא להחליף את השלטון. אני נפגש עם ברק ועם אחרים כדי להביא חיבורים".

שמולי לא פסל גם חיבור מחדש של מפלגת העבודה עם ציפי לבני. "אני אפעל לחיבורים גם עם ברק וגם עם לבני". על אמירתו של עמיר פרץ, שהוא לא יהיה מוכן להיות מספר 2 של ברק: "זו אמירה שמכשילה חיבורים. צריך לעשות חיבורים בלי אגו".

על אפשרות של כניסה לממשלת נתניהו לאחר הבחירה: "זה לא עומד על הפרק, כי אחרי הבחירות יוגשו נגד נתניהו כתבי אישום. למפלגת העבודה אסור לתת לנתניהו חומת מגן מכתבי האישום".