''ביזיון כלפי המשפחות השכולות''

חבר מועצת העיר טבריה תוקף את ראש העיר על כוונתו לערוך כנס פוליטי בבית יד לבנים בעיר, "תדע לכבד את המקום, את בני טבריה הנופלים".

חזקי ברוך , כ"ז בסיון תשע"ט

רון קובי
רון קובי
Photo by David Cohen/Flash90

חבר מועצת העיר טבריה ויו''ר ועדת ההנצחה העירונית, יוסף בן חמו, שיגר מכתב חריף לראש העיר, רון קובי, המתעתד לטענת בן חמו לערוך כנס פוליטי בבית יד לבנים בעיר.

"פעם נוספת אני בוש ונכלם להעלות על הכתב מכתב זה. מתבייש בעצם הרעיון והחשיבה הלקויה שלך שמרקיעה שחקים וחוצה גבולות, ושוב – אתה חוצה קו אדום ומתנהג בביזיון כלפי המשפחות השכולות", פתח בן חמו.

במכתב, שהעתקים ממנו נשלחו גם לחברי מועצת העיר, לממונה על המחוז במשרד הפנים, לראשי יד לבנים ולגורמים נוספים, ציין בן חמו, "בהודעת הסתה תפוצתית ששלחת לתומכיך כתבת כך: 'מדברים על התקציב, על וועדה קרואה, על כדורגל ועל מושחתים שמנסים להשפיע על חברי מועצה! מחר בשעה 17:30 שיחת עיר יחד עם ראש העיר ביד לבנים כולם מוזמנים, לאחר השיחה הקרנה של ישיבת התקציב!'".

"בהודעה זו אתה מזמין את תומכיך לשיח פוליטי ומסית כנגד חברי מועצת העיר, בבית יד לבנים. היעלה על דעתך, שאתה רון קובי, המתהדר בנוצות הלוחם הנועז ומכבד המשפחות השכולות – תעשה שימוש במבנה הקדוש הזה לצרכים פוליטיים?!", תהה בן חמו.

לדבריו, "שנים על גבי שנים ידעה העיר טבריה לכבד את בניה הנופלים במערכות ישראל. בית יד לבנים שופץ בתקופתו של ראש העיר הקודם, והפך למבנה מכובד וראוי. במבנה זה נעשים טקסים מכובדים ומרשימים, אירועי זיכרון ועוד. מעולם, גם במתכונתו הנוכחית וגם במתכונתו הקודמת – לא נעשה שימוש במבנה 'יד לבנים' לצרכים פוליטיים".

"בית 'יד לבנים' הוא מקום מקודש לחברה הישראלית ומהווה קונצנזוס. לדידי – אין להכניס במקום זה מחלוקות פוליטיות כלל וכלל. אני דורש ממך לבטל לאלתר את הכנס הפוליטי אותו אתה מעוניין לקיים בבית יד לבנים. תדע לכבד את המקום, את בני טבריה הנופלים, את המשפחות שהותירו אחריהם הנופלים, ובעיקר את עצמך וחברי סיעתך. הימנע משימוש במבנה זה לצרכים פוליטיים", סיים בן חמו.