השר הבריטי ביקר בכותל המערבי

לאחר 19 שנה בהן לא ביקר שר בכיר של ממשלת בריטניה בכותל המערבי, התקבל שר הפנים הבריטי בכותל על ידי רב הכותל ונשא תפילה במקום.

ערוץ 7 , כ"ח בסיון תשע"ט

שר הפנים הבריטי בכותל
שר הפנים הבריטי בכותל
צילום: הקרן למורשת הכותל המערבי

סאג'יד ג'אוויד - שר הפנים של בריטניה הגיע הבוקר (שני) לביקור בכותל המערבי במסגרת ביקורו בישראל.

ביקורו זה של מזכיר הפנים של בריטניה התקיים לאחר 19 שנה בהן לא ביקר שר בכיר של ממשלת בריטניה בירושלים העתיקה ובכותל המערבי.

את פני השר קיבל מנכ"ל הקרן למורשת הכותל המערבי – מרדכי (סולי) אליאב, שסיפר לג'אוויד על ההיסטוריה של המקום ועל חשיבותו כמוקד געגוע וכיסופים של היהודים לירושלים לאורך הדורות.

השר, שמגיע ממשפחה מוסלמית, סיפר כי אביו האמין מאוד בחיבור בין יהודים למוסלמים, וכי אחיו ביקר כאן בכותל המערבי כשהיה ילד, ואביו וכל המשפחה התרגשו מאוד מהתמונות כאן.

ג'אוויד הוסיף ואמר כי ניתן לחוש במקום את העוצמה הרוחנית השורה בו , וכי הוא מתפעל מכך שהכותל המערבי פתוח כל שעות היממה - במשך כל השנה כולה. הוא אף התעניין בתמונות של האירועים ההמוניים, ובמיליוני המבקרים שמגיעים בחגי ישראל לכותל המערבי.

רב הכותל המערבי והמקומות הקדושים, הרה"ג שמואל רבינוביץ שליט"א קיבל את השר הבריטי בכותל וקרא עמו את פרק קכ"א בתהילים. השר טמן פתק בין נדבכי הכותל המערבי.

רב הכותל המערבי ציין בפני ג'אוויד "הביקור שלך כאן הוא עדות לכך שניתן במקום הקטן הזה לחיות יהודים ומוסלמים גם יחד מבלי לפגוע אחד בשני."

השר סיים בדברי פרידה ואמר: "אנחנו מאוד אוהבים את המורשת היהודית ומעריכים אותה."