טרנד חדש במקומות העבודה: סדנאות להגברת היצירתיות

המעסיקים בדור החדש נדרשים לפתח את היצירתיות של העובדים.

, כ"ח בסיון תשע"ט

אני מאמינה
אני מאמינה
צילום: עידן מעוז

סקרים מגלים שהעובדים שמים במקום הראשון את הרצון להיות בעלי ערך, מעבר לשאיפה להכנסה גבוהה. מה חדש בתחום?

בחודשים האחרונים נולד טרנד חדש בקרב העסקים הישראלים: בעלי העסקים בעולם ההיי טק, נותני השירותים, מעסיקים בטכנולוגיה ועוד – סדנאות שמגבירות את תחושת היצירתיות אצל העובדים. המחקרים מצביעים על רצון של העובדים להיות משמעותיים ולהתפתח. זה שיקול שגובר על משכורת גבוהה.

קיימנו בדיקת שוק כדי למצוא סדנאות מקוריות שכאלה. בכתבה הזו נציג לכם סדנה מקורית שתפסה את תשומת ליבנו ועניינה אותנו מאוד.

דיקלה כהן גילתה כישרון לתכשיטנות כבר בילדותה. ברחובות ירושלים היא מצאה על הריצפה חוטי חשמל ו"מציאות" אחרות ויצרה מהם תכשיטים מקוריים. בבגרותה חיה ביפן, שם למדה עיצוב תכשיטים ברמה עולמית ומכרה לשוק המקומי. כששבה לישראל היא הקימה את "בית היוצר של דיקלה" בתלפיות בירושלים והעסיקה 17 עובדי ייצור, רובם עם מוגבלויות וצרכים מיוחדים. דיקלה העסיקה משווקים מכל העולם ובנתה עסק משגשג בישראל שמייצא לאירופה, ארה"ב ויפן.

כיום, דיקלה מתגוררת בוילה מקסימה במערב ראשל"צ ושם מדריכה סדנאות עיצוב תכשיטנות שהפכו לשם דבר בסביבה. דיקלה מסייעת לכל משתתף לעצב תכשיטים ממגוון חומרים ומקפידה שכל תכשיט יישא עימו מסר מקורי ואישי שיש לו משמעות עבור המשתתף.

לפני שנה, דיקלה חרטה על דגלה את בשורת היצירתיות והחלה לשווק סדנאות לארגונים וחברות תוך שהיא מקיימת סדנה יומית בשם: ״לגלות את התכשיט שבי״, במטרה להגביר יצירתיות וגיבוש בצוות.

את הסדנה הזו פגשנו בשלוש הזדמנויות שונות ונפלנו שבי בקסמיה של התכשיטנית המנוסה והכריזמטית שמשקיעה המון מחשבה ותשומת לב בכל עובד שמשתתף בסדנה. גם גברים שלא האמינו שיוכלו לעצב תכשיט אישי פשוט מתמוגגים מהיצירתיות החדשה שהם מגלים בעצמם. ואף יצרו יחד מובייל לקיר שיהווה מזכרת יפה במשרד, לערכים שכל אחד מהם יצק לתוכו.

סדנאות בעבודה
צילום: ניר פקין

בנוסף גילינו שדיקלה מתנדבת קבוע פעם בחודש במחלקה האונקולוגית בבית החולים תל השומר שם היא מקיימת סדנאות תכשיטנות לילדים חולי סרטן ולהוריהם. את החומרים והאביזרים מגייסת מבעלי עסקים שנרתמו לרעיון שהפך שם דבר בבית החולים.

דיקלה מספרת: "המעסיקים מחפשים רעיונות חדשים מחוץ לקופסה. השילוב של החומרים והרעיונות היצירתיים שלי עם הרצון של העובד והמעסיק להתפתח יצרו סדנה מרתקת. בחודשים האחרונים אני מבלה הרבה בארגונים ומקומות עבודה ופוגשת מאות אנשים שמתגאים ביצירות שלהם ועונדים את התכשיטים שהם עצמם יצרו, שנושאים מסרים שמסמלים עבורם את ההצלחה שלהם".

https://lp.vp4.me/jayx