יעדים בקרוזים כשרים

לא מעט אנשים המעוניינים לצאת לחופשה בחו"ל, מעדיפים שלא לבחור בחופשה סטנדרטית

חברת כושר קרוז , כ"ח בסיון תשע"ט

קרוז כשר
קרוז כשר
צילום: יח"צ

הכוללת טיסה ליעד כזה או אחר וטיולים בתוך היעד עצמו, בכלי תחבורה שונים כגון: רכב שכור, אוטובוסים או רכבות. האופציה הטובה ביותר כיום עבור חופשה מפנקת וייחודית היא שיט תענוגות, העובר בין מספר יעדים שונים, כאשר הספינה עליה מפליגים היא ספינה יוקרתית, מהודרת, נוחה ואטרקטיבית. קרוזים מהווים כיום את האופציה הנבחרת ביותר לחופשה. בעוד שאנשים שלא שומרים דת ומסורת, יכולים לבחור בכל קרוז באשר הוא, מבלי להתחשב יתר על המידה באווירה על הספינה, בכשרות האוכל ועוד, דתיים ושומרי מסורת מחפשים הפלגה אשר תענה על הדרישות שלהם מבחינה דתית, הלכתית ורוחנית. הפלגה כשרה מהווה את האופציה האידאלית עבור כל דתי ושומר מסורת.

הפלגות כשרות

כאשר מדובר על הפלגות כשרות, מדובר על הפלגות הרלוונטיות עבור ציבור שומר דת ומסורת. הפלגות מעין אלה מבטיחות לציבור זה את כל ההנאות הטמונות בקרוזים, מבלי שהוא יאלץ להביא עמו אוכל מהבית בשל בעיה כלשהי בכשרות האוכל, ומבלי שהוא יצטרך להימנע מתכנים ופעילויות במהלך ההפלגה, בשל אי התאמתם לעולמו הרוחני. בעוד שישנן חברות שיט אשר מציעות הפלגות כשרות בעלות אוכל כשר שהובא מראש מהארץ בחמגשיות, ישנן חברות המבטיחות חוויה קולינרית עשירה ומשובחת יותר, הכרוכה בהכשרת המטבח שבספינה והכנת אוכל גורמה כשר על ידי אנשי המקצוע הטובים ביותר בתחום הקולינרי. כלומר, לא רק ששומרי דת ומסורת לא יאלצו להביא עימם אוכל מהבית בשל בעיית כשרות, אלא שהאוכל הכשר אותו הם יקבלו על הספינה, לא יהיה אוכל פושר ולא מספיק איכותי וטעים בחמגשיות, אלא, הם יהנו מאוכל משובח וטרי, אשר מכינים בו במקום לפני כל ארוחה. כמובן שיש צורך לבחור בחברה הטובה ביותר בתחום קרוזים כשרים או הפלגות כשרות למהדרין, בכדי לקבל את הטוב ביותר בתחום הקולינרי על הספינה, בתחום התכנים ובתחום האווירה.

קרוז כשר- רק מהארץ?

לא מעט דתיים ושומרי מסורת אשר מחפשים קרוז כשר, בטוחים כי הם צריכים לחפש קרוז כשר אשר יוצא מהארץ. אולם, אין הדבר נכון. כיום ישנן מגוון חברות שייט המציעות הפלגות כשרות ביעדים שונים כגון: הים התיכון, הים הקאריבי, דרום אמריקה, במזרח הרחוק, באוסטרליה ועוד. מדובר על קרוזים אשר לא בהכרח יוצאים מישראל, אלא מיעדים שונים ברחבי העולם, אך עדיין שומרים על צביון דתי, מטבח כשר, תכנים הולמים, מניני תפילות על הספינה ועוד. אם החלטתם לצאת להפלגה כשרה, זה הזמן שלכם לבחור את היעדים הרלוונטיים עבורכם להפלגה זו.

הפלגה כשרה בים התיכון

הים התיכון הוא יעד פופולארי מאוד לקרוזים כשרים ולקרוזים בכלל. הפלגות כשרות בים התיכון הן הפלגות בספינות מפוארות ומיוחדות, ברמה של בית מלון יוקרתי. מדובר בשיט אשר עובר בברצלונה, ונציה, רומא, קאן ועוד. הספינה מציעה עבור כלל השוהים בה סוויטות מפנקות, מטבח כשר אשר עומד בראשו שף מקצועי וכמובן, ליווי רבני אשר מטרתו הוא לדאוג שהכל מתנהל במטבח כפי שצריך מבחינה הלכתית. שייט כשר מהווה את אחת החוויות הטובות ביותר לחופשה עבור כל שומר דת ומסורת. במהלך השיט בים התיכון, הספינה תעגון ביעדים השונים שהיא מגיעה אליהם במהלך המסלול שלה, לפרק זמן כלשהו ותאפשר לנופשים לרדת ולטייל ביעד עד תום הזמן שהוקצב להם.

הפלגה כשרה באירופה

יעד נוסף להפלגה כשרה הוא: אירופה. על אף שלא מדובר בים, אלא בעיקר בנהרות, אין ספק שהפלגה בנהרות אירופה היא אחת מההפלגות המיוחדות והמהנות ביותר. הפלגה באירופה לרוב תכלול בה הפלגה על נהר הדנובה, ביקור בערים בעלות מורשת יהודית עשירה כגון: וינה, בודפשט ועוד. הפלגה כשרה באירופה מציעה עבור נופשים יהודים שהייה על ספינת תענוגות ברמה של בית מלון יוקרתי, מטבח כשר המציע אוכל איכ אודותם ותי, מניני תפילות על הספינה, תכנים הולמים, אך מעבר לזה, גם ביקור ביעדים שכל יהודי מעוניין לבקר בהם, ללמוד ולהתרשם מהם. לא פעם תקבלו בהפלגה מעין זו גם הדרכה ביעדים השונים שאליהם תגיעו ברחבי אירופה. מדובר ללא ספק בחוויה מיוחדת מאוד.

כאשר מדובר בהפלגה כשרה ולא משנה לאיזה יעד, חשוב מאוד לשים דגש ולבחון היטב כל פרמטר הרלוונטי וחשוב עבורכם בהפלגה זו, על מנת שתצליחו ליהנות מכל הטוב שההפלגה מציעה, באופן התואם להשקפת העולם שלכם.