סרט חדש: מלון מומבאיי

סיפור אמיתי בן 137 דקות מלאות דרמה ומתח תוך התבוננות בכוחות העל אנושיים על אנשי הצוות במלון טאג' בהודו

קובי פינקלר , כ"ט בסיון תשע"ט

מלון מומבאיי
מלון מומבאיי
צילום: סרטי שובל

לפני עשור שנים רגשה כאן הארץ. ביום רביעי כ"ט חשון תשס"ט , פרצו טרוריסטים - מוסלמים קיצוניים - לבית חב"ד במומבאיי ותפסו את השלוחים והאורחים שהיו בבית, כבני ערובה. הטרוריסטים שהו בבית עד אשר חוסלו על ידי יחידת קומנדו של צבא הודו. במהלך היומיים בהם שהו הטרוריסטים בבנין, נרצחו השלוחים - הרב גבריאל הולצברג ורעייתו רבקה, ועוד יהודים ששהו במקום: ר' בן-ציון קרומן, ר' לייבוש טייטלבאום, יוכבד אורפז ונורמה שוורצבלט-רבינוביץ'.

בנם של השלוחים, הילד משה צבי הולצברג, ניצל על ידי המטפלת שלו, סנדרה סמואל (תושבת המקום) שברחה איתו מהבית ביום השני לשהות הטרוריסטים במקום, ובכך הצילה את חייו.

אבל בית חב"ד היה רק אחד מן המקומות שבהם, הג'יהאדיסטים מפקיסטן ביצעו שורה של פיגועי טרור.

זה קרה ברחבי מומבאי, והם הטילו את העיר המאוכלסת ביותר בהודו בתוהו ובוהו מוחלט. לעיני התקשורת העולמית, במהלך שלושה ימים, הטרוריסטים השתלטו על מלון הטאג׳ האגדי, אחד המלונות המפוארים בעולם, עם למעלה מ -500 אורחים ועובדים אשר נשארו לכודים בפנים.

הסרט החדש, הנפלא מבחינת הבימוי המצויין של אנתוני מראס ועם עצם העובדה שחלק לא קטן מאנשי הסרט היו במקום ואף חזרו אליו לאחר שיקומו, הוא מרתק בפני עצמו.

הסרט, מבוסס על סיפור גבורתם של עובדי המלון, שלמרות ההזדמנות לברוח על נפשם, נשארו להגן בגופם ולנסות לעזור לאורחים הלכודים. הסרט מעביר את רגעי האימה והפחד לצד רגעי הגבורה וגדולת הנפש האנושית במצבי קיצון. אנשים ממדינות שונות, תרבויות, אמונות ומעמדות חברתיים חייבים למצוא דרך להתארגן ולברוח אל מול סכנה מתמדת.

בפירוט ריאליסטי, מרתק, הסרט מדבר על האנושיות הזורחת מתוך הטרגדיה.

הסרט מומבאיי מבוסס על סיפור אמיתי. זו בהחלט חוויה קולנועית מרשימה ועוצרת נשימה, בכיכובו של דב פאטל .

137 דקות מלאות דרמה ומתח תוך התבוננות בכוחות העל אנושיים של אנשי הצוות שמוטיב העבודה שלהן במלון היה כל אורח במלון הוא אלוקים. כך הם אכן התייחסו אל האורחים ואפילו שילמו על כך בחייהם.