ועד הישיבות: ימים מרוכזים לצו ראשון

כדי למנוע מבחורי ישיבות להגיע ללשכת הגיוס, יוזמים ב'ועד הישיבות' כינוסים מרוכזים בשכונות החרדיות לטובת הסדרת הצו הראשון

מיכל לוי , כ"ט בסיון תשע"ט

תלמידי ישיבה
תלמידי ישיבה
צילום: אהרון קרון, פלאש 90

מינימום חיכוך בין בחורי הישיבות לצבא: כדי למנוע מבחורי ישיבות להגיע ללשכת הגיוס מידי שנה ולהסדיר את הסדר 'תורתו אומנותו', יוזמים ב'ועד הישיבות' כינוסים מרוכזים במרכזים קהילתיים בשכונות החרדיות לטובת הסדרת הצו הראשון.

המוקדים פזורים מצפון לדרום באזורי הישיבות ומיועדים אך ורק להם.

עלך פי הודעת ועד הישיבות, נציגי 'ועד הישיבות' יהיו נוכחים במועדים המיוחדים במקום ההתייצבות ויעקבו אחר ביצוע ההליכים ויספקו פתרונות לכל בעיה באם תיווצר.

במקביל שיגרה הנהלת ועד הישיבות מכתב לראשי ומנהלי הישיבות על מנת להתריע בפניהם על העובדה כי ישנם מבני הישיבות שאינם מתייצבים לזימון השנתי בלשכת הגיוס ומשהים את הדבר ובכך מסכנים את מעמדם כבן ישיבה.

"כאשר תלמיד ישיבה חותם על הסדר 'תורתו אומנותו' הוא נדרש להתייצב אחת לשנה בלשכת הגיוס ולחתום על המשך ההסדר, בשל בעיות דיוור ואחרות, אחוזים ניכרים מבני הישיבות אינם מופיעים במועד הזימון וסומכים על הארכת הזימון ובסופו של דבר מסתכנים בהורדת מעמדם כבן ישיבה", הובהר בועד הישיבות.

במכתב ששיגרה הנהלת ועד הישיבות התבקשו ראשי הישיבות להיות ערים לעובדה זו ולהורות לתלמידים שלא להמתין אלא להתייצב עם קבלת הזימון הראשון על מנת שלא להיות "מן הצועקים לשעבר".