"אסלח לאהוד ברק בשביל להפיל את ביבי"

חבר מפלגת העבודה מודי לוין, לשעבר סגן מפקד יאח"ה, תומך בעמיר פרץ, תוקף את נתניהו ולא שוכח את כישלונותיו של אהוד ברק.

חזקי ברוך , ל' בסיון תשע"ט

מודי לוין
מודי לוין
צילום: חזקי ברוך

סגן מפקד יאח"ה לשעבר: בשביל להפיל את ביבי אני מוכן להכל

חבר מפלגת העבודה, מודי לוין, ניצב משנה בדימוס ולשעבר סגן מפקד יאח"ה, הגיע אתמול (שלישי) להצביע עבור עמיר פרץ בבחירות לראשות מפלגת העבודה.

"אני חבר מפלגה 17 שנה. הייתי במשטרה הרבה מאוד שנים, כמעט 30 שנה, כשפרשתי לפנסיה אז התפקדתי למפלגת העבודה".

עד אז היית א-פוליטי?

"הייתי פוליטי מאוד. לא אמרתי שום דבר לאף אחד כי הייתי קצין בכיר ביחידה הארצית לחקירות הונאה שהייתה נכנסת ויצאת מרחוב בלפור 12 פעמים, כי הרי את ביבי אי אפשר לקחת ליאח"ה אז היינו צריכים לבוא אליו. את שרה כן יכלו להזמין. פרשתי ב-2002 ואז התפקדתי למפלגת העבודה ואני פעיל מאוד".

איך אתה רואה את העתיד של המפלגה?

"תראה, אני הייתי בזמנים טובים ובזמנים פחות טובים. מה שקרה הפעם זו פשוט נפילה טוטלית שאני מאשים רק בן אדם אחד - אבי גבאי. אני לא האמנתי שמפלגת העבודה תרד מ-24 מנדטים לשישה ואני מאשים רק אותו".

המתפקדים הצביעו לו

"המתפקדים של מפלגת העבודה הצביעו לו, הוא פקד 5,000 איש כדי שיצביעו לו. זה לא דבר של מה בכך והם הצביעו לו וזאת הייתה תקלה פשוט תקלה".

איך מתקנים את ה'תקלה'?

''מתקנים קודם כל בזה שהעיפו אותו לכל הרוחות. הוא לא רצה ללכת לבד ולקח לו זמן והוא בסוף הלך וגם הוא אמר שהוא פורש מהחיים הפוליטיים. מתקנים את התקלה על ידי מי שאני מייצג (עמיר פרץ - ח.ב). עמיר חבר טוב שלי ואני תומך שלו ואנחנו הולכים יד ביד כבר הרבה זמן. הוא משקם את כל מה שאבי גבאי הרס''.

על האפשרות של חבירה לאהוד ברק הוא אומר: "אני בכלל לא בטוח שעמיר פרץ כל כך אוהב את אהוד ברק. אני למשל באופן אישי לא יכול לשכוח לאהוד ברק שבזמנו הוא פילג את מפלגת העבודה ויצר את תנועת עצמאות ולקח איתו חמישה חברי כנסת. אני לא יכול לסלוח על זה''.

אתה מתנגד לחבירה לאהוד ברק?

כן.

ולחבירה לכחול לבן?

''לחבירה עם כחול לבן אני מסכים, יש שם אנשים רציניים. אני חושב שאהוד ברק עשה את כל הכישלונות האפשריים הוא היה בסך הכל שנה וחצי ראש ממשלה. הכי מעט. וכל בור שהיה בדרך הוא נפל לתוכו. אז אומרים 'הכשילו אותו', בן אדם חכם כמוהו שיודע לפרק ולהרכיב שעונים? אני בעיקרון מתנגד לאהוד ברק אבל אם זה מה שיאפשר אחרי הבחירות שנוכל להפיל את ביבי אז אני אמחל.

בשביל להפיל את ביבי אתה מוכן להכול?

''כן בוודאי. תשמע הייתי ביחידה הארצית לחקירות הונאה, הייתי סגן ראש היחידה, הופעתי בהפגנות בפתח תקווה, פה בירושלים, דיברתי ודיברתי ודיברתי וכולם שם מחאו לי כפיים''.

מה אתה אומר על טענות משפחת נתניהו שהכל רדיפה פוליטית?

''אני לא מאמין בשום צורה שהיא שהתיקים שלו יסגרו. אתה חושב שסתם הוא נלחם בצורה כזאת על חוק החסינות ופסקת ההתגברות וכל הדברים האלה? הוא יודע שאם הוא מגיע לבית משפט הוא מורשע. כמו אולמרט שהורשע וישב בבית סוהר. אין מה לעשות. הוא נלחם על חייו הפוליטיים ועל חייו האישיים, הוא נלחם, פשוט נלחם.

''זכותו להילחם אבל לא על ידי זה שהוא מפעיל את הכנסת שהיא תחוקק חוקים אישיים לטובתו. מה זה הדבר הזה? הם כולם מצביעי הן ועושים את כל מה שהוא אומר להם?''.

למה לדעתך יש כל כך הרבה אנשים שמצביעים שוב ושוב לליכוד ולנתניהו?

''קודם כל חברי הכנסת הם שפוטים שלו לגמרי. הם מפחדים ממנו פחד מוות והם מחכים לפירורים שהוא יזרוק להם, כמו דודי אמסלם שמונה לשר התקשורת, כמו אמיר אוחנה שהתמנה לשר המשפטים. הם שפוטים שלו''.

מה אתה חושב על המצביעים? קראו להם מנשקי מזוזות, עדר וכו'

''מפלגת העבודה עשתה הרבה טעויות, זה נכון שהאדון ההוא שם בכיכר רבין שאמר מנשקי מזוזות וקמעות, גרבוז, אז הוא הוריד. אני חושב שהם עדיין מקופחים אפילו שכבר עברו 70 שנה, אפילו שזה דור שלישי כבר מאז הקיפוח. תראה כמה מזרחיים יש במפלגת העבודה, הרבה יותר בליכוד. זה לא משנה הם אכולי רגשי נחיתות. וזה לא משנה מה יעשו להם - הם יצביעו מחל. מה אני יכול להגיד?''.