המשטרה החלה לפזר את המפגינים בכוח

עימותים קשים הערב (שלישי) בין כוחות משטרה למפגינים אלימים. המשטרה עשתה שימוש באמצעים לפיזור הפגנות.

ערוץ 7 , כ"ט בסיון תשע"ט

הצתת רכב בתל אביב
הצתת רכב בתל אביב
צילום: דוברות המשטרה

צומת עזריאלי ונתיבי איילון נפתחו לתנועה לאחר עימותים קשים בין כוחות משטרה למפגינים שעשו שימוש באלימות. המשטרה עשתה שימוש באמצעים לפיזור הפגנות.

אחד המפגינים העלה באש רכב שהיה במקום, כבאית שהוזעקה הותקפה באבנים. המצית נעצר.

כוחות משטרה הפועלים בכניסה לעיר ירושלים הדפו את המפגינים לצדי הכביש, ומאפשרים את הזרמת התנועה ביציאה והכניסה לעיר. החסימה הוסרה והציר נפתח לתנועת כלי רכב.

לאחר דיון חירום שערכו הערב (שלישי) השר לביטחון הפנים וממלא מקום מפכ"ל המשטרה הוחלט להפסיק את מדיניות הכלת האלימות וחסימות הכבישים.

"לאור מעשי אלימות קשים מצד מפגינים רבים, שהובילו לפציעתם של עשרות שוטרים במהלך היממה האחרונה ולפגיעה בסמלי שלטון, הנחה מ"מ מפכ"ל ניצב מוטי כהן, לא לאפשר כל גילוי אלימות ולפעול בתקיפות כנגד מפירי הסדר ופורעי חוק", נאמר בהודעת המשטרה.

"בהתאם, המשטרה פועלת כעת לפזר את המפגינים ולהפסיק את האלימות תוך שימוש בכוח ובמטרה למנוע המשך פגיעה בנפש, ברכוש ובכל משתמשי הדרך", הוסיפו.

נשיא המדינה ראובן ריבלין קרא הערב להימנע מגילויי אלימות במסגרת מחאת העדה האתיופית. "‏אני קורא לכולנו, בתוך השבר, לשמור על האיפוק והמתינות. הזעם, אסור לו שיבוא לידי ביטוי באלימות. קומץ המוחים שבחר באלימות - איננו פני המחאה, ואסור שיהיה פני המחאה המובנת לכולנו מאוד. בואו נשב יחד עם כל הגופים האחראים לשלום אזרחי ישראל. רק כך, בשיח פתוח ונוקב ככל שיהיה, נגיע לשינוי", צייץ ריבלין בטוויטר.