צריכים משכנתא? רק אל תעשו את זה לבד

כל מי שהזדקק בעבר למשכנתא, ידע שהוא נמצא עמוק "בכיסים" של הבנקים.

, ל' בסיון תשע"ט

לקיחת משכנתא
לקיחת משכנתא
צילום: shutterstock

אף אחד לא העז לערער או להתווכח על משכנתאות, והרבה חתימות ומשכנתאות עברו בצנרת של הבנקים. אבל היום השתנה המצב לחלוטין. היום כל מי שלוקח משכנתא, עושה את זה רק בייעוץ וליווי של יועץ משכנתאות. בלעדיו הוא לא זזי ובצדק, הוא חוסך לכם הרבה מאוד כסף.

יועץ משכנתאות, ילווה אתכם בכל התהליך. יבין את הצרכים שלכם, ויתאים לכם משכנתא בתנאים הכי טובים. הוא יאפיין את העסקה, ינתח אותה ברמת התזרים והמימון ויכין עבורכם תיק משכנתא מקצועי, כוללכל המסמכים הרלבנטיים ועם זה תלכו לבנק. הוא זה שירכיב תמהיל משכנתא בהתאם לצרכים שלכם עם ריבית משכנתא הטובה ביותר, ביחס לעסקה ולכם והוא ידבר בשבילכם עם הבנק. התיק שהוא הכין ידבר בשבילכם..

רק יועץ משכנתא מכיר את הטקטיקות של הבנקים

הבנקים תמיד רוצים להרוויח וכמה שיותר. פלח המשכנתאות הוא אחד התחומים הכי רווחיים שלהם. אין מישהו שרוצה לקנות דירה ולא פונה אליהם לבקשת משכנתא. אנשים תלויים במוצא פיהם, באישורים שלהם ולא תמיד מבינים בכלל אם הם לקחו משכנתא טובה או לא. לפעמים הם חייבים משכנתא ומהר, ומוכנים לשלם כל מחיר לבנק הראשון שאישר להם אותה.

אחד היתרונות הגדולים של יועץ משכנתאות זה שהוא מראש בא לבנקים עם אסטרטגיה לא של "בבקשה תתנו לי" אלא של "כמה אתם הולכים להרוויח עלי"?. מסתבר שצורת המחשבה הזו יוצרת מציאות. הבנקים מדברים עם יועצי משכנתאות בצורה אחרת, הם עשויים לשנות את התמהיל, לשנות את הרכיבים, לבנות את המשכנתא אחרת, כל זה בתנאי שמדבר אתם מישהו שמבין בזה. רוב האנשים שצריכים משכנתא, לא מבינים בזה כלום.

יועץ משכנתאות בכיר אומר, כי משכנתא טובה היא כזו, שמותאמת ליכולת של הלווים, והיא הכי משתלמת ביחס למה שהם עשויים לקבל. עוד הוא מסביר כי מרכיבי התמהיל של המשכנתא קובעים את איכותה ולא רק רמת הריבית, ומציע למי שצריך משכנתא, ראשית לגרום לבנק לאשר את המימון, ואחר כך לדרוש שינויים בתמהיל ובריביות כרצונו.

לסובב את המשכנתא על האצבע...

גם אנשים שעוסקים בפיננסים, לא תמיד יודעים כיצד להתנהל מול הבנקים, ולא יודעים על מה ולמה להתווכח על משכנתא. יועץ משכנתאות, מפתח טקטיקות ויכולת ניהול מו"מ שגורמת להם לשת, אתו פעולה. הוא יודע להתייצב מולם נחוש, מפגין את הידע המקצועי שלו וגורם להם להתגמש במקומות שהם בטוח יכולים. הוא משתמש בניסיון שלו עם הבנקים כדי להוביל אותם לתוצאות שהוא רוצה שיקרו והוא עושה את זה בהצלחה רבה.

אז כמו שכאשר אתם חולים אתם הולכים לרופא, וכאשר אתם צריכים ייעוץ משפטי, אתם פונים לעורך דין, כאשר אתם זקוקים למשכנתא, הכתובת הראשונה שלכם צריכה להיות יועץ משכנתאות בכיר ומומלץ, כי משכנתא לא לוקחים כל יום.