זו ההזדמנות שלך - לנשום אוויר פסגות

הפרויקט הייחודי בשומרון מציע לכם גם לשאוף אוויר פסגות וגם להנות מחיי קהילה תוססים.

ערוץ 7 , א' בתמוז תשע"ט | עודכן: 21:27

פריצת הדרך של הטרקטור הראשון
פריצת הדרך של הטרקטור הראשון
צילום: יונתן ביתן

אנשים המגיעים לפסגה הם בדרך כלל אלו שלא מוכנים לוותר, אלו שעל אף הקשיים ממשיכים ומטפסים ולבסוף מרוויחים את האוויר המיוחד בפסגה, את הנוף המשגע, את תחושת ההצלחה ודחף, בלתי פוסק לעוד.

לכן, לא פלא שהשכונה החדשה שהולכת ונבנית בימים אלו זכתה לשם פסגת צל הרים.

היישוב אלון מורה, המהווה את אחד מסמלי ההתיישבות בשומרון, בונה שכונה חדשה: פסגת צל הרים. במשך השנים התעקשו תושבי היישוב להעמיד במקום שירותים מעולים - בריכה אזורית, אולם פיס, בתי כנסת, מוסדות חינוך מפוארים שמהווים יחד קרקע פוריה לקהילה תוססת ומגובשת.

בשנים האחרונות נבנו באלון מורה מספר שכונות שכולן אוכלסו, אך דומה שפרויקט 'פסגת צל הרים' נושא עמו בשורה חדשה הן במגוון הבתים המוצעים, הן בתכנון השכונה ובעיקר בסטטוס הקרקע של השכונה.

הכל החל לפני למעלה מעשרים שנה כאשר החלו נסיונות לרכישת הקרקע. תהליך ארוך של שנים הגיע אל סופו כאשר הקרקע עברה לניהולה של חברת יחד יזמות. החברה קידמה את תכנון המקום, הסדרת התב"ע ופרוצדורות נוספות שבימים אלו מבשילות לכדי שכונה.

"במהלך תכנון השכונה, השתדלנו לגוון ולאפשר כמה שיותר אופציות הן מבחינת קרבה לחברים והן מבחינת הוזלה במחיר", מספר יונתן ביתן, משווק הפרויקט פסגת צל הרים, "לכן תוכלו למצוא כאן בתים בשיטת בנה ביתך, דו משפחתי אחד ליד השני, דו משפחתי אחד מעל השני ורביעיות".

עוד הוא סיפר, כי תכנון השכונה נעשה מתוך מחשבה על חיי קהילה תוססים הכוללים מרחב קהילתי ורחוב משולב המחבר בין הבתים. אבל נדמה שגולת הכותרת של הפרויקט היא העובדה שהקרקע רשומה בטאבו. בשל העובדה שהקרקע במקום נרכשה כדין, בעלי הדירות במקום יירשמו את נכסיהם בטאבו, זאת בניגוד לבתים רבים הרשומים כברי רשות, דבר שלא מקנה בעלות מלאה על הקרקע.

"אני רואה בהישג הזה- של הקרקע הפרטית, בראש ובראשונה ערך של יישוב הארץ מן המעלה הראשונה", אומר עו"ד אריה ארבוס, אחד מן הרוכשים בפרויקט, "זו זכות עבורי לרכוש קרקע משלי בארץ ישראל, בטח ובטח במקום כמו אלון מורה שהוא חוד החנית של ההתיישבות".

בימים אלו נשלמה מכירת קרוב לחצי מהפרויקט וניתן עוד להצטרף ולהיות חלק מהשכונה ומהיישוב בפסגת צל הרים.

למידע נוסף על פרויקט 'פסגת צל הרים' באלון מורה לחצו כאן

משווק הפרויקט - יונתן ביתן 052-6070215

רכזת קליטה אלון מורה - נעמה מלמד 054-6652373

לאחר חודש של עבודות הפרויקט מתחיל לקבל צורה
צילום: יונתן ביתן
הדמיה
צילום: במרחב