מנכ"ל הקונגרס היהודי העולמי פורש

רוברט זינגר מסיים את תפקידו לאחר שש שנים ויכהן כיועץ מיוחד לנשיא הארגון רון לאודר.

ניצן קידר , ל' בסיון תשע"ט

רוברט זינגר
רוברט זינגר
צילום: ניצן קידר

נשיא הקונגרס היהודי העולמי רון לאודר, ורוברט זינגר מנכ"ל הארגון, הודיעו היום כי זינגר יסיים את תפקידו כמנכ"ל הארגון. הוא יכהן כיועץ מיוחד לנשיא הקונגרס היהודי העולמי עד ל-31 בדצמבר 2019.

"אני רוצה להודות לרוברט על פועלו בקונגרס היהודי העולמי בשש השנים האחרונות", אמר נשיא הקונגרס היהודי העולמי, רון לאודר. "לרוברט דאגה עמוקה כלפי פעילות הקונגרס היהודי העולמי, העם היהודי ברחבי העולם ומדינת ישראל, והוא יעזוב אותנו בעמדה חזקה לפתרון הבעיות הגוברות של הקהילות שלנו ברחבי העולם. אני מאחל לרוברט הצלחה רבה בהמשך דרכו".

"אני גאה מאוד בכל העשייה וההישגים של הקונגרס היהודי העולמי בשש השנים האחרונות. הקהילות היהודיות בעולם זקוקות לקונגרס יהודי עולמי חזק – בעוד שהקונגרס היהודי העולמי זקוק לקהילות חזקות. היום, יהודים ברחבי העולם מתמודדים שוב מול גל חדש של אנטישמיות, ועלינו להיאבק בו יחדיו בקול אחד. פעלנו ללא הרף ובשקידה רבה במשך שש השנים האחרונות על מנת למגר את השפעתם של שונאי היהודים, להפסיק את התפשטות האנטישמיות באינטרנט ולבנות רשת של מנהיגים אשר ילחמו בתופעות אלו", אמר זינגר.

הוא הוסיף, "אני מאחל לנשיא רונאלד לאודר, להנהגה הבכירה, לכל מנהיגי ואנשי המקצוע של הקהילות, ולעמיתים המסורים שלי אשר הפכו להיות חבריי הקרובים, את הטוב ביותר בפרק הבא של הקונגרס היהודי העולמי. יש עוד הרבה להשיג, ואני גאה להשאיר את הארגון במעמד מצוין שיאפשר לו להצטיין בהמשך הדרך."

על מנת להבטיח מעבר חלק, הודיע השגריר לאודר כי באופן מידי יכהן הסמנכ"ל לדיפלומטיה מראם שטרן כמנכ"ל זמני, וכן היועץ המשפטי של הארגון מנחם רוזנזפט יכהן כסמנכ"ל זמני.