"התנהלות חצופה, פטרונית ושחצנית"

בתנועת עוצמה יהודית מגיבים בביטול לדיווח לפיו הרב פרץ מטיל ווטו על שילוב ברוך מרזל כמועמד מטעם התנועה ברשימת איחוד מפלגות הימין

ערוץ 7 , א' בתמוז תשע"ט

ראשי עוצמה יהודית
ראשי עוצמה יהודית
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

בתנועת "עוצמה יהודית" מגדירים הבוקר (חמישי) כ"ספין" את הדיווח בעיתון "ידיעות אחרונות" לפיו התנאי של הבית היהודי לריצה משותפת עם עוצמה יהודית הוא שברוך מרזל ובנצי גופשטיין יהיו בחוץ.

"בנט מסרב לדבר עם הרב רפי פרץ, גם פייגלין לא משוחח איתו. שקד בחוץ לארץ ועוצמה ניתקה מגע אז מה שנותר לבית היהודי זה לעשות ספינים בתקשורת", אומרים גורמים בעוצמה יהודית.

לדברי אותם גורמים, "מעבר לגיחוך שבבית היהודי שמים עצמם כשופטי בג"ץ אשר פוסלים מועמדים של עוצמה יהודית, חשוב להבהיר שאין שום משא ומתן וגם לא יהיה לפחות כל עוד בבית היהודי ממשיכים בהתנהלות חצופה, פטרונית ושחצנית".

"הרב רפי באמצעות יועציו מנהל משא ומתן דמיוני בתקשורת כאילו הוא עומד בראש מפלגה עם 12 מנדטים, אך בפועל גם לפי הסקרים של אמש הבית היהודי שווה בין מנדט למנדט וחצי ומדובר במפלגה שהיא על סף קריסה", מוסיפים הגורמים.

"אנו מציעים לרב רפי לפתור את הבעיות עם חבריו למפלגה שמחפשים מועמד יותר פופלארי ממנו ולא להתערב בשיבוץ מועמדים במפלגות אחרות", הם מציינים, "עוצמה יהודית תהיה בכנסת הבאה ואנו מתפללים שגם הבית היהודי יעבור את אחוז החסימה והרב רפי לא יצטרך לחזור לחלוצה".

עוצמה יהודית צפויה לקיים הערב (חמישי) כנס פעילים ארצי באולמי היכל דוד בירושלים, בו יושק הקמפיין לקראת מערכת הבחירות הקרובה. בעוצמה יהודית הודיעו אמש כי הם ערוכים לקראת ריצה עצמאית, זאת לצד בחינת אפשרויות חיבור נוספות בגוש הימין.

בהודעה לקראת הכנס מטעם יו"ר עוצמה יהודית, ד"ר מיכאל בן ארי, נאמר "ההתרגשות היא גדולה. ההרגשה בשטח טובה מאד, ויש היענות רחבה מאוד מצד הפעילים. יש הצטרפות גדולה של כוחות חדשים ורעננים. הפעילים דרוכים לקראת השקת הקמפיין בכל רחבי הארץ".