מאות הגיעו לתפילת ראש חודש בכותל

בין המתפללים הבוקר היה גם שר החינוך, הרב רפי פרץ, שהצטרף לתפילה החגיגית ובסיומה נשא דברים, "סבלנו מחורבן. פה אנחנו מתקנים".

חזקי ברוך , א' בתמוז תשע"ט

תפילת ראש חודש חגיגית בכותל המערבי עם הרב רפי פרץ
תפילת ראש חודש חגיגית בכותל המערבי עם הרב רפי פרץ
צילום: המטה המשותף לשמירה על קדושת הכותל

לכבוד ראש חודש תמוז הגיעו הבוקר (חמישי) מאות מתפללים לתפילה חגיגית בכותל המערבי. גם שר החינוך החדש ויו"ר הבית היהודי, הרב רפי פרץ הצטרף למתפללים וקרא לשמור על הכותל קדוש לכל אורכו.

לאחר התפילה דיבר הרב פרץ ואמר: "נזכור שאנחנו ב"ה דור של תקומה, זוכים לראות עין בעין בשוב ה' ציון, עושים תיקון גדול לתמוז שעליו היו מבכות בכל מיני מקומות בעולם, ואנחנו עושים תיקון גדול לחודש תמוז שבו תמיד לצערנו סבלנו מחרפה של חורבן, פה אנחנו מתקנים, מתקנים דברים גדולים, מתפללים ויודעים שהקב"ה משיב שכינתו לציון, ככה נחזיק בראש שלנו וככה נחיה, כי באמת דור מיוחד יש לנו ואנחנו זוכים לגילוי אלוקי עצום על עמו ישראל באהבה".

בצלאל זיני, ראש המטה המשותף לשמירה על קדושת הכותל מסר: "רק לאחרונה פורסם כי בכירים בפדרציות היהודיות בארה"ב מודים כי רוב הציבור בעולם בכלל ובישראל בפרט לא מבין ולא מגבה את המאבק הרפורמי על הכותל, אותו שריד בית מקדשנו שהם מחקו מהסידורים, אבל עם ישראל ממשיך לשמור לו אמונים כבר 2000 שנים".

"שוב מתברר שכל הדיבורים על 'קרע' עם יהודי התפוצות מומצאים ומנותקים מהמציאות. אנחנו מברכים את שר החינוך הרב רפי פרץ שכפי שהצהיר במהלך הבחירות הגיע היום והצטרף להמוני המתפללים והמתפללות להביע את העמדה הציבורית הרחבה והברורה כי יש לשמור על קדושת הכותל לכל אורכו בסמכות הרבנות הראשית לישראל בלבד ואנו בטוחים שהוא גם יפעל למימוש דבריו", הוסיף זיני.