אלוף פיקוד הדרום: מחאת העדה האתיופית הכרחית, תסכולם מוצדק

אלוף הרצי הלוי דורש מהקצינים לכנס את חייליהם בני העדה ולומר להם כי "המחאה לגיטימית, מובנת ואף הכרחית, אך אסור לה להיות אלימה".

ערוץ 7 , א' בתמוז תשע"ט

מחאת יוצאי אתיופיה
מחאת יוצאי אתיופיה
צילום: הלל מאיר - TPS

מפקד פיקוד הדרום, אלוף הרצי הלוי, שלח היום (חמישי) איגרת לקצינים בפיקוד, וקרא להם לעודד את חייליהם בני העדה האתיופית להמשיך במאבקם אך ללא אלימות.

"מפקדים, אני כותב לכם בנושא שאינו מבצעי ואינו מקצועי, אך הוא בנפשנו", כתב הלוי. "כמה ימים שאנו עדים למחאת בני העדה האתיופית, בעקבות מותו הטרגי של סלומון טקה. אין כאן צודקים וטועים, יש כאן תסכול מוצדק ומקרה שהיה עדיף שלא יקרה.

''יש בכוחנו לשנות. צה"ל הוא הזדמנות לעשייה למען לכידות החברה הישראלית, למרות שגם אנו איננו חפים מטעויות בנושאי שוויון ויחס לבני העדה האתיופית".

הוא ביקש מהקצינים המשרתים תחתיו, "אני רוצה שכל אחד מאתנו יאסוף לשיחה את בני העדה האתיופית שבגדודו וביחידתו. אלה ימים רגישים, עשו זאת ברגישות הראויה. אמרו להם שאנו חושבים שאסור היה להגיע לתוצאה כזו, הצביעו להם על כך שאנו מאמינים שנהיה טובים יותר בקבלתם אלינו בעתיד, בכך אנו מאמינים ונפעל שכך יהיה. דברו אתם על כך שהמחאה היא לגיטימית, מובנת ואף הכרחית, אך אסור לה להיות אלימה".

האלוף הלוי הבהיר כי "מחאה אלימה אינה משרתת את המטרה. בקשו מהחיילים להבטיח לכם שיפגינו ויביעו את תסכולם המוצדק בסוף השבוע, אך לא ינקטו באלימות וישפיעו גם על חבריהם שלא יעשו זאת. ובעיקר הקשיבו להם, עודדו אותם לספר ולחלוק אתכם את תחושותיהם הקשות.

''יחד אנו נושאים במשימות החשובות, ללא הבדל בצבע, או בכל סממן אחר. יחד אנו מסכנים את חיינו במחיר הדמים האדום והשווה בצבעו לכולנו וביחד ננסה לעזור לצאת טוב יותר מימים קשים. אתם המפקדים, עיני החיילים נשואות אליכם, דברו אתם, הקשיבו להם וחבקו אותם".