יועז הנדל: לעולם לא אשב עם גופשטיין או מרזל

ח"כ יועז הנדל (כחול לבן) תקף את נתניהו וממשלתו. "שר התקשורת אמר שהמשטרה עושה הפיכה במדינה דמוקרטית, סמוטריץ' אמר שהמשטרה אפסים"

חזקי ברוך , ב' בתמוז תשע"ט

הנדל ב"שישיתרבות" עם רינה מצליח
הנדל ב"שישיתרבות" עם רינה מצליח
צילום: מוישי רבר

ח"כ יועז הנדל (כחול לבן) תוקף את ממשלת נתניהו ומאשים את חברי בהריסת מוסדות המדינה.

"אנחנו בשנה האחרונה הפכנו את המשטרה לשק חבטות. יש לך שר תקשורת חדש שאמר שהמשטרה בעצם עושה הפיכה במדינה דמוקרטית, ויש לך שר תחבורה חדש, סמוטריץ', שאמר שהמשטרה אפסים שהם עצרו נער גבעות מיצהר או מפינוי בעמונה", אמר הנדל ב"שישיתרבות" בכפר-סבא.

הוא הוסיף: ''יש לך ראש ממשלה שטוען שהמשטרה מעלילה עלילות דם. שהמפקד אומר שמי שמתחתיו הוא גרוע אז מה מצפים מאנשים ברחוב? שאתה הופך גוף ממשלתי לאויב, אז אתה בבעיה".

לדברי הנדל, סביו שהגיע לישראל חלם על משטרה יהודית, חלם על בית משפט יהודי, חלם על ראש ממשלה יהודי, שופט עליון יהודי, צבא יהודי ושב"כ יהודי. "כשאתה תוקף את המוסדות של עצמך, יש פה משהו מעוות. אנרכיסט יכול להיות על הגדר בבילעין, הוא לא יכול להיות השלטון עצמו נגד מוסדות השלטון שהוא אחראי עליהם".

על היעדרותו מהפגנת השמאל בתל אביב בה השתתף ח"כ איימן עודה אמר הנדל: "לעולם לא אשב עם גופשטיין או מרזל, מעדיף להיות בבית ולא לשבת עם האנשים האלה. אם איימן עודה מעודד דו-קיום, הוא לא יכול לשבת עם אנשים שמעודדים לאומנות במפלגה שלו".

בנוגע לסכסוך הערבי ישראל אמר ח"כ הנדל ''אנחנו בטעות חיים בשנות ה-90', בעולם שבו יש דיכוטומיה בין מחנה ימין למחנה שמאל. אנחנו בעולם אחר לגמרי שבו המאבקים הם לא על ניהול סיכונים בנוגע לפלסטינים כי אני חושב שרוב הישראלים עם תפיסת ניהול סיכונים די שמרנית לגבי הסכסוך הישראלי פלסטיני. אנחנו מתווכחים או מתאחדים על נושאים שהם בעיניי על אופיה, זהותה והעתיד של מדינת ישראל - ממלכתיות, טוהר מידות, שלטון חוק".

על כניסתו המחודשת של אהוד ברק לפוליטיקה אמר הנדל "אני חושב שזה חיובי מאוד שאהוד ברק נכנס למערכת הפוליטית כי זה מחדד איפה יש שמאל ציוני וחשוב, איפה יש ימין ואיפה יש את כחול לבן שמייצגים גם אנשי מרכז וגם ימין ממלכתי שאני חלק ממנו".