ליברמן: "רון קובי - שליח של נתניהו"

יו"ר ישראל ביתנו תקף את הבית היהודי והאיחוד הלאומי. "קבוצת משיחיים עם סמוטריץ' השתלטה על הציונות הדתית ומכתיבה את כל המהלכים".

ערוץ 7 , ג' בתמוז תשע"ט

ליברמן וחברי סיעתו
ליברמן וחברי סיעתו
צילום: פלאש 90

יו"ר מפלגת ישראל ביתנו, ח''כ אביגדור ליברמן, התראיין הערב (מוצאי שבת) לרינה מצליח בתוכנית "פגוש את העיתונות" והצהיר כי אין בכוונתו להצטרף לליכוד: "הכל שקר וכזב. כל מה שיוצא מבלפור - אין שם דבר אחד שהוא אמת".

בהמשך דבריו תקף יו"ר ישראל ביתנו את נתניהו, האשים אותו בהליכה לבחירות החוזרות בגלל "עניין אישי", ורמז כי לא יתנגד להצטרפותה של איילת שקד לרשימתו.

כנשאל על יחסיו עם המפלגות החרדיות אמר ליברמן: "מה שקרה בשנים האחרונות זה שלקחו את כל הנושא של החרד"לים והמשיחיים והחרדים לכיוון שפשוט מעולם לא היה. מה שקרה עם הציונות הדתית זה שקבוצת משיחיים עם סמוטריץ' השתלטה עליהם והיא מכתיבה את כל המהלכים. מצד אחד יש את הרב לוינשטיין והרב אבינר ומצד שני יש כל מיני 'באבות', זה הכל עבודה זרה, זאת לא יהדות, זו ממש עבודת אלילים. נתניהו בחר ואמר: 'אני רוצה את דרעי וסמוטריץ' וליצמן, בלי ליברמן ובלי אף אחד אחר', זו באמת מדינת הלכה נטו".

ליברמן לא פסל שיתוף פעולה עתידי עם שרת המשפטים לשעבר איילת שקד, ענה ליברמן: "אני לא כופה את עצמי על אף אחד. אם איילת שקד תפנה אליי בטלפון - אנחנו נדבר. כרגע אני לא צריך, יש לי רשימה מצוינת עם אנשים טובים".

הוא שלל את האפשרות להקמת ממשלת אחדות בין הליכוד לכחול לבן בלי ישראל ביתנו ואמר: "אני קודם כל שמח שמדברים על ממשלת אחדות וגם אני שמח שמדברים על ליברמן. שלישית, יש לי חדשות: גם ליכוד וגם כחול לבן לא הגיעו יחד בבחירות ל-59 מנדטים. שמעתי השבוע בכיר בכחול לבן אומר: 'אנחנו רוצים קואיליציה עם חרדים, אנחנו רוצים את החרדים'. גם אלה רוצים את החרדים, יש שם תחרות חנופה. מה שאני אומר זה Make Israel Normal Again, בואו נעשה עוד פעם את מדינת ישראל מדינה נורמלית".

ליברמן תקף בחריפות את רה"מ נתניהו והאשים אותו בהליכה החוזרת לבחירות מתוך אינטרסים אישיים: "אני לא מבין מה הקשר בין נתניהו לימין. נתניהו שרצה להקים ממשלה עם אבי גבאי, עם הערבים, נתניהו שמשלם פרוטקשן לחמאס. מה הקשר שלו לימין? מי שהצביע נגד ההתנתקות זה ליברמן, מי שמחה נגד הפרוטקשן לחמאס זה אביגדור ליברמן. זה עניין פרסונלי, נתניהו רוצה להפוך הכל לפולחן אישיות, לי יש אידיאולוגיה. הרי כל הליכוד זה הפוך לאידיאולוגיה. איך אמר בני ציפר המעריץ הכי גדול שלו? 'מה זה ימין בלי נתניהו? זו ערימת זבל'. אני חוזר ואומר - מי שפיזר את הכנסת בחודש דצמבר וכפה בחירות לכנסת ה-21 זה נתניהו. מי שפיזר בחודש מאי את הבחירות היה נתניהו. הוא לא העביר למישהו אחר בליכוד. זה אצלו עניין אישי".

"מבחינתי רק ממשלה רחבה בלי חרדים ובלי משיחיים", הוסיף ליברמן. "אין שום דבר אוטומטי. כרגע חייבים להקים ממשלה רחבה. אנחנו מפלגה אידיאולוגית. כבר אמרנו שאין לנו שום עניין להצטרף לליכוד. זו מפלגה פופוליסטית,חצי חרדית, מפלגה שמקדשת פולחן אישיות. אין לי שום עניין לא לפני הבחירות לא בזמן הבחירות להצטרף לליכוד", הדגיש.

יו"ר ישראל ביתנו התייחס לסרטון שפרסם בימים האחרונים מספר 2 בכחול לבן יאיר לפיד ובו פנה ליוצאי חבר העמים בשפה הרוסית: "זה כמו פארודיה. עצם העובדה שגם לפיד נזכר לדבר ברוסית חודשיים לפני הבחירות ונתניהו שלושה חודשים לפני הבחירות נזכר למנות יועץ מיוחד לענייני חבר העמים - אנחנו פה 24/7".

ליברמן מתח ביקורת גם על ראש עיריית טבריה רון קובי ואמר: "ברור שזה שליח של נתניהו שכל מטרתו היא לפגוע בישראל ביתנו. אין לו שום אג'נדה ושום עניין. אנחנו רצנו בבחירות האחרונות תחת הסיסמה ימין חילוני, מפלגת ימין חילוני".

יו"ר ישראל ביתנו התייחס לתמונות מהפגישה שלו ושל גדעון סער שהתקיימה ב-2016 ופורסמו לאחרונה. "טוב שלא הלכו ל-99'. זה שמפרסמים תמונה מ-2016 ואומרים: 'תפסנו אותם', הרי הכל שם שקר, הכל שקרים על בסיס שקרים והשקרים לא יחזיקו מעמד".