קבר רבי יעקב אבוחצירא ייפתח למתפללים?

ח"כ ארבל מש"ס פנה לשגריר המצרי בישראל בבקשה כי יפעל לכך שניתן יהיה לבקר בקבר רבי יעקב אבוחצירא הטמון בעיר דמנהור במצרים.

מיכל לוי , ג' בתמוז תשע"ט

 ח"כ משה ארבל
ח"כ משה ארבל
צילום: דוברות

ח"כ משה ארבל מש"ס פנה לשגריר מצרים בישראל בבקשה כי יאפשר ביקורים בקבר רבי יעקב אבוחצירא הטמון בעיר דמנהור במצרים.

"ראשית, אבקש להודות בשמך מעומק הלב לכבוד נשיא מצרים מר א-סיסי אשר החלטתו האמיצה והחשובה לשמר את בית הקברות היהודי העתיק בן מאות השנים בשכונת "בסאטין" בקהיר הינה החלטה מעוררת כבוד והערכה למנהיגותו ולתבונתו ועל כך אני מקדים את דברי התודה וההערכה", כתב ארבל בפתח מכתבו שפורסם באתר החרדי 'כיכר השבת'.

"יחד עם זאת אני כחבר הכנסת ובתפקידי הקודם כראש מטה שר הפנים אריה דרעי פועל רבות במדינות רבות בעולם בכדי לשמר ולכבד את המורשת, ההיסטוריה, העבר המפואר והקדושה של בתי העלמין היהודיים הן כנגד פעילות אנטישמית והן כנגד תוכניות לבניה שפוגעות בכבודם של המתים אשר אנו חייבים להם את החובה האלמנטרית הזו לכבד את מנוחתם".

לדבריו, יש לאפשר את פתיחת הקבר בשלב הראשון לארבעה ימים בחודש. "כי נפעל בשיתוף פעולה יחד עם אנשי משרד החוץ הישראלי וכן יחד עם ידידי מר פאול פאקר שמכהן מטעם נשיא ארצות הברית כיו"ר המועצה הנשיאותית לשימור מורשת ארה"ב ונפעל יחד לשם אבטחת ופתיחת קבר הצדיק רבי יעקב אבוחצירא בדנמהור בשלב ראשון לפחות לארבעה ימים בחודש".

את מכתבו חתם במילים הבאות: "אין לי ספק כי פתיחת המקום הקדוש תביא ברכה גדולה למצרים ולנשיא שלה, ואף תעודד תיירות מכל רחבי העולם של עולי רגל להתפלל על הציון ואף להתארח במלונות מצרים בקהיר או אלכסנדריה דבר שיעודד את התיירות והכלכלה המצרית".